Buradasınız
Home > Güncel > Mann + Hummel Çıtayı Yükseltti

Mann + Hummel Çıtayı Yükseltti

MANN+HUMMEL büyümeye devam ediyor. 2011 yılında, uluslararası otomotiv ve makine mühendisliği endüstrilerine gelişim ortağı ve seri tedarikçi olarak hizmet veren grup, 2010 yılında 1.8 milyar euro olan cirosunu 2011’de 2.5 milyar euroya çıkardı. Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ile Asya’da çok sayıda yeni eleman alımı yapan MANN + HUMMEL, 2010 yılında 13 bin 201 kişi olan çalışan sayısını da 14 bin 400’e ulaştırdı. 1999 ile 2011 yılları arasında, yıllık yüzde 9 oranında büyüme kaydeden MANN + HUMMEL, 2018 yılına kadar cirosunu 3.4 milyar euroya çıkarmayı planlıyor.

Siparişlerin, 2012 yılının da iyi başlayacağına işaret ettiğini söyleyen MANN+HUMMEL CEO’su Alfred Weber; “Bütün çalışanlarımıza en samimi duygularla teşekkür ederim. 2011’de pek çok lokasyonda üretim rekorları kırdık ve genellikle haftada yedi gün üretim yaptık. Tüm dünyada ekibimizin bağlılığı etkileyicidir ve müşterilerimiz bizi sürekli yeni siparişler vererek ödüllendirmiştir” diyor.

41 Lokasyonda üretim yapıyor

2011’de, stratejik büyüme ve çeşitlendirme hedeflerini gerçekleştirmek üzere çalışmalarda bulunan MANN+HUMMEL, tüm dünyada rekor düzeyde yatırım yaparak, iş ve üretim tabanını genişletti.

Almanya, ABD, Çin ve Hindistan’da yeni lokasyonlar kurarak mevcut lokasyonlarının sayısını da 41’e çıkaran filtreleme uzmanı, Kore, Filipinler gibi Asya ülkelerinde ve  Avrupa’da gerçekleştirdiği yatırımlarla su filtreleme ve su arıtma alanlarında iş faaliyetlerini artırdı. MANN + HUMMEL, 2012 yılı ocak ayında ise  Brezilya menşeili uzman bir şirketi bünyesine katarak su filtreleme alanında da stratejik açıdan genişledi.

Sürdürülebilir ve çevre dostu ürün ve teknoloji alanlarında araştırma ve geliştirmeye önem veren ve bunun için satış gelirlerinin yüzde 4’ünü bu alanda gerçekleştirilen araştırmalar için kullanan MANN + HUMMEL, altı temel şirket değerlerinden birini de insanlara ve çevreye saygı olarak belirledi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı