Buradasınız
Home > Markalar > BMW > Mamba yorumuyla BMW M4

Mamba yorumuyla BMW M4

CARMEDYA.COM – Birkaç yıl önce, ilk Mamba GT3 ortaya çıkmıştı. Model o haliyle oldukça dikkat çekmişti. Şimdilerde ise marka BMW M4’ü mercek altına almış.

 

Tasarımda neler değişmiş?

Otomobilin tasarımına baktığımızda model oldukça fütüristik. Büyük motor kapağı, daha büyük ızgara fazlasıyla dikkat çekiyor. Tamponlarda geniş ön ızgaraya göre tasarlanmış. Yan bölümde büyük etekler kullanılmış. Ayrıca otomobile özgü çıkartmalarda gözden kaçmıyor. Arka bölümde farklı bir kanat yapısı dikkatlerden kaçmıyor. Jantlar ise otomobilin sporcu kimliğini nitelemiş. Arka kanat gibi difizör de büyük tutulmuş. Çift çıkışlı egzoz sistemi de oldukça güzel görünüyor.

Otomobilin kalbine ne var?

M4’ün kalbinde çift turbolu 3.0 litrelik bir motor yer alıyor. Bu motor 750 beygir güç üretiyor. Stok model maksimum 300 HP güç üretirken bu modelin 750 beygire çıkması oldukça dikkat çekici. Otomobilde güncellenmiş çift kavrama şanzıman yer alıyor. Ayrıca yarış tipi egzozlarda otomobilin performansına katkı sağlıyor.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı