Buradasınız
Home > Güncel > Maltepe’nin Tercihi Otokar

Maltepe’nin Tercihi Otokar

Otokar’ın, şehirlerarası ve turizm yolcu taşımacılığı için geliştirdiği Doruk 215T ve kSultan Maxi araçları talep görmeye devam ediyor. Son olarak Maltepe Belediyesi’ne 2 adet Doruk 215T ve 2 adet Sultan Maxi olmak üzere 4 araç teslim eden Otokar, yüzde yüz Türk tasarımı otobüsleri ile pazarda büyümesini sürdürüyor.

Maltepe Belediyesi’ne araçların teslimi için geçtiğimiz günlerde bir tören düzenlendi. Düzenlenen törende aynı zamanda Otokar Kamu Satışları Birim Yöneticisi İhsan Kars tarafından Maltepe Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri Müdürü Atalay Altundaş, Ulaştırma Hizmetleri Müdür Yardımcısı İsmail Koçyiğit ve  Maltepe Belediye Başkanı  Prof. Dr. Mustafa Zengin’e teslimat anısına birer plaket takdim edildi.

Törende konuşma yapan Ulaştırma Hizmetleri Müdür Yardımcısı İsmail Koçyiğit, “Otokar’ın hem Sultan, hem de Doruk araçlarını çok beğendik. Araçların dayanıklılığı, performansı ve yapılan işe uygunluğu en önemli tercih nedenimiz oldu. Maltepe Belediyesi’ne bu araçların hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.” dedi.

Doruk 215T’nin özellikleri

Doruk 215T’nin güçlü Euro4 model motoru, geleceğin teknolojisini sunarken daha az yakıt tüketimi ve temiz bir dünya sözü veriyor. Doruk 215T, 4 silindirli 215HP gücündeki motoru sayesinde yakıt tüketimini en aza indiriyor ve işletme maliyetlerini makul bir seviyeye getirmek için önemli bir avantaj yaratıyor. Doruk 215T 39 + 1 + 1’lik yolcu kapasitesi, şehirlerarası taşımacılığa uygun yolcu konforu, 5,5 metreküplük geniş bagaj hacmi ve 10 metre uzunluğu ile benzersiz bir performans için tasarlandı.

Sultan Maxi’nin özellikleri

31 yolcu ve 1 hostes koltuk kapasiteli Sultan 160S Maxi, yenilenen görünümü, daha yüksek motor gücü ve daha zengin aksesuarlarıyla sunuluyor. 160 BG’e çıkartılan motor gücü, 600 Nm’lik tork değeri ve üstün çekiş performansıyla yeni Sultan 160S Maxi’de uzun yolculuklar için isteğe bağlı olarak ilave yakıt deposu sunuluyor. Yeni kadife koltuk kumaşları iç tasarımı zenginleştirirken, 45 litrelik buzdolabı, hostes koltuğu, kapalı devre müzik ve anons sistemi, LCD ekran, DVD oynatıcı, MP3 çalarıyla üstün konfor sunuyor. Yüksek bagaj hacmi Sultan 160S Maxi’nin vazgeçilmez özellikleri arasında yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı