Buradasınız
Home > Güncel > Malibu’nun Örtüsü Kalktı

Malibu’nun Örtüsü Kalktı

6 Kıta ve 100 ülkede pazara sunulacak Chevrolet’in global modeli yeni Malibu’nun dünya prömiyeri Amerika ve Çin’de gerçekleşti. Dünya üzerinde pekçok ülkede pazara girecek Yeni Malibu, müşterilerine sürüş performansı ve yakıt tasarrufu sağlayan geniş motor seçenekleri  ile sunulacak.

Mevcut  pazarda yer alan Malibu ve Yeni Malibu konusunda GMIA Satış,Pazarlama ve Satış Sonrası Başkan Yardımcısı Susan Docherty; “Şu anda pazarda yer alan mevcut  Malibu, kazandığı ödüllerle müşterilerin Chevrolet’e bakış açılarını değiştirdi. Yeni Malibu ise, müşterilerine, çok daha etkileyici bir tasarım, ileri sürüş teknolojisi ve üst sınıf dinamiklerine sahip bir model sunacaktır” dedi.

Dış Tasarım

GM Dış Tasarım Başkan Yardımcısı Bryan Nesbitt ise “Dış tasarıma bakıldığında Yeni Malibu sportif görünümünün DNA’sını kardeşleri Camaro ve Corvette modellerinden almıştır”  sözleriyle dış tasarım konusundaki çalışmaları aktardı.

Atletik duruşu ve entegre arka spoyleri, Yeni  Malibu’ya agresif bir görünüm kazandırıyor.

Diğer dış tasarım ipuçlarına bakıldığında ise; Chevrolet’nin diğer modellerinde görmeye alışık olduğumuz çiftli  ızgara, HID farlar, ön ve arkada büyük Chevrolet papyon rozetleri ve yeni Camaro modelinden esinlenen LED çift arka fren lambalarını içeriyor. Lastik ebatları ise, 16 – 19 inç seçenekleri müşterinin tercihine göre değişiklik gösteriyor.

Yeni Malibu’nun sürtünme katsayısı  0,28… Yeni Malibu’nun segmentindeki en aerodinamik otomobillerinden biri olarak SAE sertifikasını alması bekleniyor.

İç Tasarım

Yeni Malibu’nun  iç tasarımı, ferah, konforlu ve davetkar bir ortam sunuyor. Yepyeni çift kokpit tasarımı sayesinde günlük sürüşleri daha sofistike bir hale getirmek üzere tasarlanmış. Yeni Malibu’da geniş bir mekan yaratılmış.

Yeni Malibu’nun ön panel çevresinde kapı ve direksiyon üzerinde, metal, krom veya ahşap elemanlar dikkati çekiyor. Buz mavisi iç ortam aydınlatması, gösterge paneli boyunca ve saklama ceplerinde mükemmel loş aydınlanma sağlıyor. Buz mavisi aydınlatma, yine buz mavisi Fransız kontrast dikişler, yumuşak dokulu yüzeyler ve izolasyon elemanları ile müşterilerin beklentilerini en üst seviyede karşılamak üzere tasarlanmış.

Yeni Malibu, pekçok depolama alanına da sahip. Özellikle, 6 inc dokunmatik ekranlı radyonun arkasında yer alan geniş ve gizli bir bölmesi bulunuyor. Son teknolojilerden yararlanılmış, yeni renkli radyo sistemi ve navigasyon sistemi sunulacak.

Dünya üzerinde Yeni Malibu almayı planlayan müşteriler, istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek 4-6 silindirli, 10 değişik motor seçeneği arasından seçimlerini yapabilecekler. Bunun yanısıra tüm benzinli ve dizel motorlar manuel veya otomatik şanzıman seçenekleri ile sunulacak.

Yeni Chevrolet Malibu mükemmel sürüşü sağlayacak kullanım özelliklerine sahip. Yüksek klasmanda yer alan  lüks spor otomobiller dikkate alınarak tasarlanmış. GM Mühendisleri, mükemmel sürüş ve kullanım şartlarını oluşturabilmek üzere çeşitli  yol koşullarında pekçok deneme sürüşleri gerçekleştirmişler.

Yeni Malibu Dünya üzerinde Amerika ve Çin dahil olmak üzere, GM ‘in diğer bir çok ülkedeki fabrikalarında da üretilecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı