Buradasınız
Home > Güncel > Makyajlı Clio Yüzünü Gösterdi

Makyajlı Clio Yüzünü Gösterdi

CARMEDYA.COM – B segmentinin önemli oyuncuları arasında yer alan ve üretimi Türkiye’de süren Renault modeli Clio makyajlandı. Görünümünde büyük farklılıklar bulunmayan otomobilin donanımıysa artık daha zengin.

Ana hatları değişikliğe uğramayan küçük Fransız önden bakıldığında yeni nesil LED farlarıyla dikkat çekerken tampon ve ön panjurun da rötuşlandığı görülebiliyor. Yeni gövde rengi seçenekleri ve jant tasarımları da donanıma eklenmiş.

İç mekanda da genel olarak bir fark görülmezken trim panelleriyle renk seçenekleri farklı seçeneklerde sunulmaya başlamış. R&Go eğlence ve bilgilendirme sisteminin yanında Bose ses sistemi de donanım kalemleri arasına eklenmiş.

Kaput altında iki benzinli ve bir dizel motorlara görev vermeye devam eden Renault’nun 1.2 litre hacimli benzinli ünitesi 90 ve 120 beygir güç üretebilen versiyonlara sahipken dizel motor 90 ve 110 beygir gücünde iki seçenek sunuyor. Gücü 100 beygir üzerinde olan ikili 6 ileri vitesli manuel şanzımanla alınabiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı