Buradasınız
Home > Güncel > Makyajlı Amarok Yeni Motoruna Kavuştu

Makyajlı Amarok Yeni Motoruna Kavuştu

Son yıllarda görülen pick up akımına kapılan markalardan olan Volkswagen bu gruba dahil olan aracı Amarok’u makyajladı. Görünümünde büyük değişiklikler bulunmayan otomobilin asıl sürprizi kaputu altında.

Tipik Volkswagen çizgisini izleyen makyajı fark edebilmek için aracı iyi tanıyor olmak gerekse de daha küçük modellerde kullanılanı andıran yeni ön tampon, dörtgen sis farları, elden geçirilmiş ön panjur, 20 inç çaplı jantlar ve kasa bölümü için sunulan farklı bar ve kapaklar güncellemenin farklı bölümleri olarak sayılabilir.

2 litre hacimli, çift turbo beslemeye sahip, turbo dizel motoru 180 beygir güç üretmeye devam eden Amarok kaputu altında bir de 3 litre hacimli V6 turbo dizel motor sunmaya başladı. 163, 204 ve 224 beygir gücünde üç seçeneği bulunacak olan ünite, son iki vites oranı uzatılmış 8 ileri vitesli tam otomatik şanzımanla alınabilecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı