Buradasınız
Home > Güncel > Louis Vuitton’dan BMW i8’e Özel Bavul

Louis Vuitton’dan BMW i8’e Özel Bavul

BMW Group’un ilk plug-in hibrid otomobili ve BMW i markasının ikinci modeli olan BMW i8 için özel bir bavul seti tasarlayan Louis Vuitton, yeni koleksiyon serisini Nisan ayı başından itibaren öncelikli olarak Münih, Milano, Londra, Paris, Moskova, Dubai, New York, Los Angeles şehirlerinde yer alan mağazalarında satışa sunmaya hazırlanıyor.

BMW i8’in yenilikçi yolcu bölmesi gibi vizyon sahibi tasarımından ilham alan çantalar ve bavullar tamamen karbon fiberden üretiliyor. Hafif ama aynı zamanda son derece dayanıklı olan bu yüksek teknolojili malzeme, Louis Vuitton tarafından özel bir kumaş oluşturmak için kullanıldı. Bu bavul serisinin karbon siyahı rengi BMW i8’in renkleri ile uyum gösteriyor., Louis Vuitton’un markalaşmış olan damalı Damier deseni ve lazerle kazınmış Louis Vuitton imzası sofistike görünümünün temelini oluşturuyor. Mikro fiber astarda kullanılan siyah ve elektrik mavisi renkleri için BMW i8’in tescilli marka renklerinden ilham alınmış ve çanta kolları Louis Vuitton kalitesinin göstergesi olan boyalı doğal deriden üretiliyor. Koleksiyonda bulunan tüm öğeler deri isim etiketleri ve (elbise çantası dışında) ikon haline gelmiş Louis Vuitton kilidi ile birlikte sunuluyor.

Louis Vuitton Özel Siparişler Bölümü Başkanı ve markanın kurucusunun torunlarından olan Patrick-Louis-Vuitton konuyla ilgili olarak: “BMW i ile yaptığımız bu işbirliği, paylaştığımız yaratıcılık, teknolojik inovasyon ve stil değerlerinin somut bir örneğidir. Louis Vuitton’da çalışan sanatkarlarımız bu özel projede çalışmaktan keyif aldılar ve gerçek anlamda isteğe göre uyarlanmış bir bavul seti hazırlamak için hünerlerini ve detaylara gösterdikleri özeni sergilediler. Bu bavul seti, seyahat sanatının bir ifadesidir” dedi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan BMW Group Design Kıdemli Başkan Yardımcısı Adrian van Hooydonk ise : “BMW ve Louis Vuitton hem geleneğe gösterdikleri saygı hem de sürekli gelişime gösterdikleri bağlılıkla ortak değerleri paylaşmaktadır. Devrim yaratan BMW i8 spor otomobilde CFRP kullanımı akıllı hafif yapı felsefesinin bir göstergesidir. Louis Vuitton da yeni BMW i8 ile mükemmel bir uyum içerisindeki özel bavul koleksiyonunu hazırlarken inovasyon, estetik ve hafif tasarım konusunda benzer bir inançla hareket etti” açıklamasını yaptı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı