Buradasınız
Home > Güncel > Lojistik Vaka Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Lojistik Vaka Yarışması’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

8. Üniversiteler arası Lojistik Vaka Yarışması sonuçlandı ve kazananlar belli oldu.

Mars Logistics’in ana sponsorluğunda düzenlenen Lojistik Derneği (LODER) tarafından 22 Haziran 2011 tarihinde düzenlenen ve finali Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşen Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’nın ödül töreni ise aynı akşam Limak Eurasia Luxury Hotel’de yapıldı.

Yarışma bu yıl geçen yıllardan farklı olarak 3 ayrı kategoride yapıldı. Türkiye’nin her yerinden 1000’e yakın öğrenciden oluşan yaklaşık 256 takımın başvurduğu yarışmada, finale kalan 6 ekip hünerlerini, bilgi ve emeklerini lojistik sektörünün duayenlerine sunma fırsatı buldular. Dereceye girenler, başarılarının karşılığını kazandıkları para ödülü ile aldılar.

Kazanan takımlar

Kategori 1: Program Adında Lojistik Kelimesi Olan Lisans ve 4 Yıllık Yüksekokul Öğrencileri

1. takım: İzmir Ekonomi Üniversitesi Lojistik Yönetimi Bölümü

2.takım: Okan Üniversitesi Uluslararası Lojistik Bölümü

Kategori 2: Program Adında Lojistik Kelimesi Olmayan Lisans ve 4 Yıllık Yüksekokul Öğrencileri

1. Takım: Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü

2. Takım: Ege Üniversitesi İşletme Bölümü

Kategori 3: Program Adında Lojistik Kelimesi Olan 2 Yıllık Meslek Yüksek Okul Öğrencileri

1. Takım: Düzce Üniversitesi Lojistik Programı

2. Takım: İstanbul Arel Üniversitesi Lojistik Programı

2003 yılından bu yana Mars Logistics ana sponsorluğunda aralıksız düzenlenen Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması’na, üniversitelerin, işletme, endüstri mühendisliği, dış ticaret ve lojistik başta olmak üzere birçok bölümünden 1000’e yakın üniversite öğrencisi, oluşturdukları en az 3, en çok 5 kişilik takımlar halinde katılıyor. Yarışma, eleme ve final etabı olmak üzere 2 aşamalı olarak gerçekleştiriliyor. İstanbul dışından finale kalan ekipler, İstanbul’daki Büyük Final’e yine Mars Logistics’in ev sahipliğinde katılıyor.

Sektöre nitelikli ve donanımlı insan kaynağı kazandırmayı amaçlayan Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması, öğrencilerin kendilerini erken yaşta keşfetmelerini ve lojistik sektörüne ilk adımlarını doğru kişiler gözetiminde atmalarını sağlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı