Buradasınız
Home > Güncel > Lojistik Ödülleri İçin Yarış Başladı

Lojistik Ödülleri İçin Yarış Başladı

Fallback Image

Türkiye’de binlerce kuruluş, yüz binlerce kişi, 70 Milyar doları aşkın bir potansiyel için lojistik hizmet üretiyor. Ülkemizde hızla gelişen lojistik sektörünün başarılı kurum ve kişilerinin belirleneceği ve ödüllendirileceği yeni bir etkinliğe start verildi. Logitrans Transport Lojistik Fuarı kapsamında gerçekleştirilecek olan Logitrans 2010 Lojistik Ödülleri 4 Kasım 2010 tarihinde düzenlenecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak. Bu ödüller T.C. Ulaştırma Bakanlığı’ndan aldıkları faaliyet belgesi altında hizmet üreten taşımacılık, lojistik, kargo, kurye, depolama ve posta şirketlerini kapsıyor.

IRU, CSCMP gibi uluslararası meslek kuruluşları, UND, RODER, UTİKAD gibi sektörü temsil eden sivil toplum örgütleri ve sektörel dergilerin temsilcilerinden oluşturulacak bir jüri tarafından belirlenecek olan ödüle aday şirketler, www.lojistikodulu.com sitesinden başvuruda bulunabilecek.

Sektörel sivil toplum örgütlerini temsilen Mine Kaya (UND İcra Kurulu Başkanı), ulusal basın ve uluslararası meslek örgütü temsilcisi olarak Atilla Yıldıztekin (Dünya Gazetesi köşe yazarı ve CSCMP Türkiye Round Table Başkanı) ve sektörel basını temsilen İlker Altun (Aysberg yayınları) isimlerinden oluşan Ödül Koordinasyon Komitesi adına bir açıklama yapan Atilla Yıldıztekin; “Tüm mal ve hizmetlerin maliyetinde değişik oranlarda lojistik payı var. Dünya lojistik pazarının en hızlı geliştiği yer olan bölgemizde, bu gelişime katkıda bulunanların ödüllendirilmesi gerekli görülmektedir. Sektörün söz ve yazı sahibi saygın temsilcilerini bir araya getiriyoruz ve bu eksikliği gidereceğiz. İnanıyoruz ki “Başarı ortaya çıkartılmalı, paylaşılmalı ve örnek edilmelidir.” şeklinde konuştu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı