Buradasınız
Home > Güncel > Loeb Bildiğiniz Gibi

Loeb Bildiğiniz Gibi

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun beşinci yarışı İtalya’nın Sardunya Adası’nda geçilirken, zafere ulaşan isim Citroen’in yedi kez dünya şampiyonu olan Fransız pilotu Sebastien Loeb oldu.

Üç gün boyunca birbirinden zorlu etaplarda devam eden mücadeleyi kazanan Loeb, kariyerinin 64. WRC zaferini kazandığı Sardunya Rallisi’nde yarışı baştan sona önde götürerek, rahat bir zafer elde etti.

Citroen takımının 37 yaşındaki tecrübeli pilotu Loeb, DS3 WRC ile bu sezonki en iyi performansını gösterdiği yarışın ilk iki gününde adeta uçarken, son güne Ford Abu Dhabi pilotu Mikko Hirvonen’in 28.3 saniye önünde  girmeyi başardı.

Loeb’in ardından Hirvonen ikinci olurken, podyumun üçüncü basamağına Petter Solberg çıktı. Solberg üçüncü olmasını yaşadığı arızalara bağlarken, sezonun en çok dikkat çeken ismi Ogier ise son gün taşa çarpınca süspansiyonu hasar gördüğü için yarışı dördüncü sırada tamamlayabildi. Beşinci sırayı ise Mads Ostberg aldı.

Dani Sordo’nun altıncı olduğu yarışta en büyük hayalkırıklığını ise MINI John Cooper Works WRC ile yarışan Kris Meeke yaşadı. Meeke geçirdiği kaza sonrasında aracının sol ön süspansiyonu kırıldığı için yarış dışı kaldı.

Super 2000 Dünya Ralli Şampiyonası’nda ise yedinci zaferine uzanan Ott Tanak rüzgarı esti. Ford Fiesta S2000 ile yarışan Tanak, sekiz kez zafere uzanan ve Skoda Fabia S2000 ile yarışan Juho Hanninen’in önünde yarışı tamamlamayı başardı.

[table id=77 /]

[table id=78 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı