Buradasınız
Home > Güncel > Le Mans’a Pirelli Damgası

Le Mans’a Pirelli Damgası

Le Mans 24 Saat Moto Kawasaki Pirelli

Fransa’nın Le Mans Bugatti Pisti’nde gerçekleşen, 24 Saat Le Mans Moto 2010 yarışında, Pirelli Diablo Superbike lastikleri ile yarışan Kawasaki takımı zafere ulaştı. Sıralama turunu birincilikle tamamlayan takım, yarışta da üstünlüğünü devam ettirerek birinci sıraya yerleşti. Motorların yanı sıra pilotların ve lastiklerin de sınandığı yarışta, Pirelli Diablo Superbike lastiklerini kullanan 11 numaralı Kawasaki takımı galibiyeti elde etti. Bu yarış ayrıca, en zorlu 24 saat dayanıklılık motor yarışı olan 2010 Qtel FIM Dayanıklılık Sampiyonası’nın da açılışını temsil ediyor.

24 Saat Le Mans Moto 2010 yarışı, GSR Kawasaki Takımı’nın üç pilotu Julien Da Costa, Olivier Four ve Gregory Leblanc’ın zaferiyle tamamlandı. Dayanıklılığın ön plana çıktığı yarışta, Kawasaki takımı motosikletlerinde, Pirelli Diablo Superbike deseninin önde SC1 hamuru, arkada  SC2 hamuru kullanıldı. Gündüz ve gece, farklı pist sıcaklıklarına maruz kalan Pirelli Diablo Superbike lastikleri, Kawasaki takımının en yakın rakibine 11 tur fark atmasıyla bu zorlu sınavdan başarıyla çıktı.

Kawasaki Takım Direktörü Gilles Stafler yarışla ilgili “Bir çok tur attık (828 tane) ve Pirelli tüm yarış boyunca çok iyi performans sergiledi. Zafer, çalışmalarımızın bir meyvesidir” dedi.

Kawasaki Takımı ve Pirelli’nin diğer bir durağı ise 22 Mayıs’ta düzenlenecek 2010 Dünya Qtel FIM Dayanıklılık Şampiyonası’nın 2. ayağı Albacete’nin 8 Saat yarışı olacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı