Buradasınız
Home > Güncel > Le Mans Classic’te Alpine-Renault Filosu Yarışacak

Le Mans Classic’te Alpine-Renault Filosu Yarışacak

İki yılda bir düzenlenen ‘Le Mans Classic’, hiç şüphesiz klasik yarış otomobilleri dünyasının en önemli olaylarından biri. Bu seneki katılımcı listesinde 400’den fazla otomobil yer alıyor ve söz konusu etkinliği yaklaşık 100 bin seyircinin izlemesi bekleniyor.

Renault Classic, 6 – 8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılacak bu etkinliğe, Renault’nun Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü Carlos Tavares de dahil olmak üzere birbirinden saygın sürücünün kullanacağı üç araçla katılacak. Bu araçlar; Alain Serpaggi / Richard Meaden / Carlos Tavares’in pilotajında bir Alpine M65, Michel Leclère / Jean-Pierre Prévost için bir Alpine Renault A110 1300 ve Jean Ragnotti / Carlos Tavares tarafından paylaşılacak olan bir Renault Alpine A442 B (1978’deki Le Mans 24 Saat Yarışı’nın galibi) olacak.

Bu üç otomobilin yanısıra pek çok Alpine modeli de (M63, M64, A210 and A220) start alacak.

Le Mans’da aynı zamanda en son Monaco Grand Prix’sinde günışığına çıkarılan Renault Alpine A110-50 konsept otomobili de boy gösterecek.

Son olarak, Renault Club alanında 300’den fazla Alpine ve Renault otomobili yer alacak.

Efsanevi Alpine-Renault A110 Berlinette bu sene 50’nci yıl dönümünü kutluyor; bu vesileyle 2012 Le Mans Classic’te gövde gösterisi yapacak.

Alpine 50. yıl kutlamasını eksiksiz bir hale getirmek için Renault Club tanıtım alanında hafta sonu boyunca Alpine A110-50 konsept otomobili sergilenecek. Söz konusu araç aynı zamanda Carlos Tavares idaresinde 7 Temmuz Cumartesi günü saat 13.50’de düzenlenecek olan Supercar geçit törenini açacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı