Buradasınız
Home > Güncel > Lastik Sektöründe Yeni Dönem: Lastiğim

Lastik Sektöründe Yeni Dönem: Lastiğim

Brisa, pazar payını yeni girişimleri ile arttırmayı hedefliyor. Çatısı altında bulundurduğu Lassa ve Bridgestone markalarına ait yetkili bayileri ile yaygın satış ağına sahip olan Brisa, yeni yatırımı ile Türkiye çapındaki bağımsız lastik satıcılarını Lastiğim bayi konsepti ile çatısı altında topluyor.

Brisa, Lastiğim Bayisi olan bağımsız lastik satıcılarına; kurumsal bir kimlik kazandırmanın yanı sıra, ürün, satış ve servis eğitimlerine katılarak iş geliştirme, müşterilerine yol yardımı hizmeti verme olanağı ile hizmet kalitelerini yükseltme ve markaların kampanya fırsatlarını müşterilerine sunma avantajlarını da sağlamış oluyor.

Projeyi yeni hayata geçirmesine rağmen güçlü bir adım ile başlangıçta Türkiye çapında 46 şehirde 170 Lastiğim bayisi kazanan Brisa, bu rakamı 2012 sonuna kadar 250’ye çıkarmayı hedefliyor.

Brisa Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serdar Demirdağ konuya ilişkin olarak “Türkiye’nin dört bir yanındaki standart bir yapıya sahip olmayan lastik satış noktalarını yeni konseptimiz ile yeni bir yüze kavuşturuyoruz. Hayata geçirdiğimiz Lastiğim konsepti ile bayiler yeni bir yapıya sahip olurken biz de onlarla beraber büyüyerek pazardaki liderliğimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bağımsız lastik satıcıları toplam satışımızın yaklaşık yüzde 30’unu oluşturuyor. Bu bizim için önemli bir rakam. Bu nedenle bu satış noktalarına da yatırım yapmaya karar verdik. Bağımsız bayiler bu konsept ile kurumsal bir görünüm ve iş modeline sahip olmanın yanısıra bir çok avantaj elde edecek. Bu konsepti geliştirerek sektördeki hizmet kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

Brisa, Türkiye çapında Lastiğim bayileri haricinde Lassa ve Bridgestone markaları ile 500’ün üzerinde yetkili noktasıyla araç sahiplerine hizmet veriyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı