Buradasınız
Home > Güncel > Lasder’den Kış Lastiği Yönetmeliği’ne Tam Destek

Lasder’den Kış Lastiği Yönetmeliği’ne Tam Destek

Lasder Hakan Bayman

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın hazırladığı yeni yönetmelikle birlikte yolcu ve yük taşıyan araçlara kış lastiği zorunluluğu getirildi. Böylece yolcu ve yük taşıyan araçlar her yılın 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği ve yanağında M+S (Mud&Snow – Çamur ve Kar) olan lastikleri kullanmakla yükümlü olacak.

Çoğu Avrupa ülkesinde ekim ve nisan ayları arasında zorunlu olan kış lastiği uygulamasının Türkiye’de de yürürlüğe girmesi çalışmalarına tam destek verdiklerini bildiren LASDER Lastik Sanayicileri Derneği Başkanı ve Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, “Bu uygulama, kış aylarında %20 artış gösteren trafik kazalarının azaltılmasında büyük rol oynayacak. Çünkü özel bir teknolojiyle üretilen bu lastikler yağmurlu ve karlı hava koşullarında yol tutuşu ve performansıyla güvenli sürüş sağlıyor. Dolayısıyla yolcu ve yük taşıyan araçları kapsayan bu yönetmeliğin ardından, kış lastiği kullanımının tüm araç gruplarında yaygınlaştırılmasının önemli olduğuna inanıyoruz. Bu bilinci yaratmak üreticilerin de sosyal sorumluluğudur” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı