Buradasınız
Home > Güncel > Land Rover’dan Yeni Açılımlar

Land Rover’dan Yeni Açılımlar

Land Rover 4x2

Land Rover, gelecek yıl marka tarihindeki ilk iki tekerden çekiş sistemine sahip modelini tanıtacağını duyurdu. Firmanın kompakt Range Rover olarak tanımladığı yeni model 2011 yılında satışa sunulacak.

Yetkililer, 4×4 modelleriyle adından sıkça söz ettiren Land Rover’ın iki çeker versiyonunun130 g/km’den daha düşük emisyon değerine sahip olacağını açıkladılar. Bildirilen bu değerle birlikte yeni model Land Rover tarihinin en çevre dostu modeli olarak da ayrı bir önem kazanacak.

Land Rover yeni iki çeker modelle birlikte 2013 yılında markanın ilk dizel hibrid modelinin de satışa sunulacağını açıkladı. Bu yılın sonlarına doğru prototipin test sürüşlerine başlanacak. “range-e” adı verilen prototip Range Rover Sport modeli üzerine geliştirildi. Araçta 3.0 litrelik TDV6 motor ve 8 kademeli otomatik şanzıman sistemi bulunuyor. Markanın hedefi elektrik motoruyla 32 km yol gidebilen ve bunu yaparken 193 km/s hıza çıkan ancak 100 g/km’den daha düşük emisyon değerine imza atan bir otomobil geliştirmek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı