Buradasınız
Home > Güncel > Land Rover’dan Rekor Satış

Land Rover’dan Rekor Satış

Land Rover / Kavaklıdere / Bağbozumu

Land Rover,  İngiltere, Çin ve Hindistan gibi uluslararası önde gelen kilit pazarlara ait rekor düzeydeki Mart ayı satış performanslarını açıkladı. Buna göre Land Rover satışlarının Mart ayında % 6, 2010 yılının ilk çeyreğine kıyasla da global anlamda %13’lük bir artış gösterdiği belirtildi.

Grup Satış Operasyonları Direktörü Phil Popham konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “İş ortamındaki zorlayıcı koşullara rağmen, Land Rover global ölçekte gelişim göstermeye devam etmektedir. Mart ayı satışlarımız bu gelişimin ve müşterilerimizin hem markamıza hem de ürünlerimize olan güveninin önemli bir göstergesi niteliğindedir. İş hacmimizi ve faaliyetlerimizi büyütmek konusunda iddialı planlar yapmaktayız. Piyasalarda yeni projeleri ve teknolojik gelişimleri harekete geçirme arzusu açık bir şekilde hissedilirken, bizler bu yeni projelerimiz sayesinde kilit pazarlardaki etkimizi daha da kuvvetlendireceğimize inanıyoruz.” dedi.

Rekor seviyede Mart ayı satışla

Land Rover büyük piyasalardaki güçlü performansını bir kez daha gösterdi. 2011 model Range Rover araç satışlarındaki %30’luk artış ile İngiltere’nin 2010 yılında ayda 11,400 adet ile kırmış olduğu rekor geride bırakılarak, şirketin 63 yıl boyunca sergilemiş olduğu en yüksek aylık satış hacmine ulaşıldı.

Land Rover, Çin ve Hindistan pazarında da Mart ayında sırasıyla % 33’lük ve % 61’lik artışlarla rekor düzeyde satış gerçekleştirerek, güçlü bir performans sergiledi. Diğer dikkate değer sonuçlar ise ayda % 24’lük artış ile Kuzey Amerika’da ve ayda % 47’lik artış ile Rusya’da kaydedildi.

2011 model ürün yelpazesine gösterilen büyük ilgi sayesinde ve Mart ayında sergilenen yüksek satış performansı sonucunda, bir önceki yıla kıyasla 2011 yılının ilk çeyreğinde Range Rover’da %28, Freelander 2’de %18, Range Rover Sport’ta %12 ve Discovery 4’te %15 oranında satış artışı gerçekleştirildi.

Global Marka Yöneticisi John Edward, Land Rover’ın satış performansını yorumlarken “Bu son sonuçlar piyasanın güvenli bir şekilde büyümekte olduğunun ve ürünlerimize gözle görülür bir üstünlükle olumlu cevaplar aldığımızın bir göstergesidir. Bu durumu başlıca global pazarlardaki gelişimimizle ve yakıt açısından en verimli ürünümüz olan Range Rover Evoque modelimizle bütünleştirip, resme bir kez daha baktığınızda Land Rover’ın gurur verici çok sayıda başarıya imza attığını ve bunun devamının geleceğini söylemek yerinde olacaktır.” şeklinde konuştu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı