Buradasınız
Home > Güncel > Lancia’nın Konseptleri Cenevre’de Yüzünü Gösterdi

Lancia’nın Konseptleri Cenevre’de Yüzünü Gösterdi

2011 yılından itibaren hızlı bir yükselişe imza atmayan hazırlanan Fiat Grubu çatısı altındaki Lancia’nın yenilenen Chrysler 200 modeli temel alınarak geliştirdiği iki yeni konsept aracı, Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen boy gösterdi. Seri üretime çok yakın olmasıyla diğer fuar yenilikleri arasından sıyrılan orta sınıf lüks bir sedan ile aynı platformda geliştirilen bir cabriodan oluşan konseptler ise Lancia’nın efsanevi Flavia modelinin adını taşıyor. Flavia ve Flavia Cabrio isimli konseptlerin 6 ay içinde seri üretime alınması beklenirken, 2012 yılı başında Avrupa’da satışa sunulması hedefleniyor.

Lancia Flavia konseptleri, Lancia logosu ile süslenen yeni belirgin ızgara yapısı ve ön tasarım ilk bakışta dikkatleri üzerine topluyor. Tüm ışık gruplarında LED teknolojisine yer verilirken, Flavia cabrio versiyonunda elektronik kontrollü ve hızlı çalışma prensibine sahip bir soft top tavana yer veriliyor.  Flavia’nın her iki konfigürasyonu da kaliteli derinin kullanıldığı iç mekân ile etkileyici donanımların standart olarak yer aldığı kapsamlı ekipman listesiyle şekillendirilmiş. Örneğin her iki araçta da Elektronik Denge Kontrolü (ESC), çeşitli hava yastıkları (Çoklu aşamalı ön, yan ve cam hava yastıkları) ve elektronik iz kontrolünden radyo, hız sabitleyici sistem ve cep telefonunun tamamen güvenli bir şekilde idare edilmesi için bütünleşik kumandaları taşıyan direksiyon simidine kadar farklı donanım unsurları yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı