Buradasınız
Home > Güncel > Lamborghini’den 6. Element

Lamborghini’den 6. Element

Lamborghini Sesto Elemento

Lamborghini İtalyanca’da 6. Element anlamına gelen Sesto Elemento adını taşıyan konsept modelinin örtüsünü 2010 Paris Otomobil Fuarı’nda kaldırdı. Adını aracın her yerinde kullanılan karbon fiber malzemeden alan konsept, 999 kg. ağırlığındaki gövdesiyle süperspor otomobiller sınıfında önemli bir rakama imza atıyor.

Markanın Reventon modelini anımsatan köşeli hatları ve agresif tasarımıyla öne çıkan otomobil, motor kaputu üzerindeki kırmızı renkteki üçgen hava girişleriyle sıra dıiı bir tasarıma sahip.

Aracın iç mekanında ayarlanabilir direksiyon simidi ve pedal takımı dikkat çekiyor. Koltuklar ise karbon fiber iskeletleri üzerine birkaç destek süngeri yerleştirilerek son derece düşük ağırlıkla geliştirilmiş.

Sesto Elemento’nun 5.2 litre V10 motoru 570 HP güç ve 540 Nm tork üretiyor. Otomobil dört tekerlekten çekiş sisteminin de yardımıyla 0’dan 100 km/s sürate sadece 2.5 saniyede ulaşabiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı