Buradasınız
Home > Güncel > Lamborghini SC18 karşınızda

Lamborghini SC18 karşınızda

CARMEDYA.COM – Lamborghini Squadra Corse, şirket tarihinde bir ilki gerçekleştiriyor. SC18 olarak adlandırılan özel bir araç, otomobil severlerin beğenisine sunuldu.  

Lamborghini Aventador’a dayanan bu model markanın motor sporları ile ilgilenen bölümü tarafından oluşturuldu. Modelde bolca agresif detaylar bulunuyor. Önden bakıldığında farklı body-kit ayrıntılar onun asi bakışlarını güçlendiriyor. Ön tarafında SC18, Huracán GT3 EVO’da kullanılan hava girişlerine yer vermiş. Arka bölümde ise ayarlanabilir arka kanat dikkatlerden kaçmıyor.

Daha güçlü

Motordan bahsetmişken, SC18, 759 Hp güç ve 720 Nm tork değeri üreten 6.5 litrelik V12 motor ile birlikte geliyor. Bu motor 0-100 hızlanmasını 2.8 saniyede tamamlıyor. Modelin maksimum hızı ise 305 km/s. Şanzıman olarak ise modelde yedi vitesli bir ISR vites sistemi kullanılmış. İçeride ise bola Alcantara döşemeler kullanıldı. Ayrıca kontrast oluşturacak dikişlere de içeride yer verilmiş.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı