Buradasınız
Home > Güncel > La Ferrari Türkiye Yollarına Çıkıyor

La Ferrari Türkiye Yollarına Çıkıyor

Tofaş çatısı altında faaliyet gösteren ve Ferrari ve Maserati modellerinin Türkiye distribütörü olan Fer Mas Oto Ticaret A.Ş.’nin şirket müdürü Ferhat Albayrak, her iki marka için 2013 yılını değerlendirirken, 2014 yılı için hedeflerini de paylaştı.

Ferrari markasıyla 2012 yılını 21 adetlik satışla kapattıklarını belirten Albayrak yaptığı değerlendirmede şunları söyledi; “2013’de ise Kasım ayı sonuna kadar ön satışlar dahil aynı satış rakamını yakalayarak önemli bir başarıya imza attık. Yılsonu itibarıyla Ferrari’de 23 araçlık satış gerçekleştirmiş olacağız. 2013’ün genelinde, Ferrari’nin Türkiye’de en çok talep gören modeli, aynı zamanda Ferrari’nin en yüksek fiyatlı modeli olan F12berlinetta oldu. Bu dönemde söz konusu modelden 8 aracımızın teslimatını gerçekleştirdik.

Tüm dünyada merakla beklenen La Ferrari özelinde ise daha önce de sizlerle paylaştığımız iki aracın teslimatlarına 2014 ilk yarı itibariyle başlamayı planlıyoruz.

Bunun yanında ilk kez 65. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen ve büyük ilgi gören Ferrari 458 Speciale için fuar kapsamında 5 adet satış gerçekleştirdik.

Ayrıca; 458 Speciale’den 2 adet daha sipariş aldık. Aralık ayında ilk aracımızın teslimatını gerçekleştiriyoruz. Diğer siparişlerimizi ise; Ocak ayından itibaren sahipleri ile buluşturacağız. 458 Speciale’nin Türkiye fiyatı: 574 bin Euro.”

Maserati açısından ise  2013 yılının beklendiği gibi hareketli geçtiğini anlatan Ferhat Albayrak şunları söyledi; “Maserati açısından 2013 tam anlamıyla “Atılım Yılı” oldu. 2013’te Maserati tarihinde ilk defa, aynı yıl içinde iki farklı 4 kapılı modelini pazara sundu.

GranTurismo ve GranCabrio modellerinin yanında, geçtiğimiz Nisan ayında Türkiye lansmanını gerçekleştirdiğimiz Quattroporte ve Ekim ayında Türkiye pazarına sunduğumuz, Maserati’nin diğer önemli hamlesi Ghibli ile birlikte, Kasım sonu itibarıyla teslimat ve ön satışlar dahil olmak üzere toplamda 25 adetlik satış rakamına ulaştık. Quattroporte ve Ghibli’nin yarattığı sinerjiyle, 2013 yılını 40 adetlik Maserati satışı ile kapatmayı hedefliyoruz. Geçen seneyi 18 araçla kapattığımızı düşünürsek Maserati’de büyüme 2 katından fazla gerçekleşti.

Ghibli Satışlarımızın yüzde 90’ını dizel motor oluşturuyor.

2013 sonu itibarıyla Ferrari’de 23 araçlık satış gerçekleştirmiş olacağız. 2014 için de benzer seviyede bir satış planlamaktayız. Maserati’de 2014 ile ilgili beklentilerimiz biraz daha yüksek. Ghibli’nin yarattığı ilgiyi de dikkate alarak, 80 araç civarında satış hedefine ulaşmayı planlıyoruz. Bu rakamın 60 adedini Ghibli oluşturacak. Bizler için önemli olan satış grafiğimizde büyük dalgalanmalar yaratmadan, aynı çizgiyi koruyabilmek. Fer Mas olarak; bu yıl da sergilediğimiz başarıyı sürdüreceğiz. Maserati markasının Türkiye’deki konumlamasını güçlendirerek; hem spor otomobil hem de şoförlü kullanım özelliği ile öne çıkan modellerimizi 2014 yılında yollarda çok daha fazla göreceğiz.

Maserati’nin İstanbul, Ankara gibi şehirlerin yanında, Anadolu şehirlerinde de bilinen ve oldukça ilgi gören bir marka. Fer Mas dönemsel olarak çeşitli sürüş aktiviteleri düzenliyor ve Anadolu ile markalarını buluşturuyor. Özellikle Kayseri’de güzel bir ilgi var. Geçtiğimiz aylarda Kayseri’de yeni Quattroporte ve GranTurismo modellerini tanıttığımız özel bir etkinlik düzenledik. Bu tarz etkinlikleri 2014 yılında tekrarlamayı hedefliyoruz. Ghibli ve Quattroporte’yi farklı illerde de sıklıkla göreceğiz. Maserati’de mevcut ürün gamımızla 2014’ü başarılı bir şekilde kapatmayı hedefliyoruz. Maserati için 2014’ün çok özel bir anlamı daha var. Maserati 2014’de 100. Yılını kutlayacak ve bu kapsamda başta İtalya olmak üzere farklı ülkelerde yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı