Buradasınız
Home > Güncel > Korsika’da Nefesler Tutuldu

Korsika’da Nefesler Tutuldu

Bu hafta sonu gerçekleşecek olan ve IRC’nin en zorlu etaplarının başında gösterilen Korsika Rallisi, aynı zamanda Skoda Fabia Süper 2000’lerinde rekabetine de sahne olacak. Korsika Rallisinde toplam 7 Fabia Süper 2000 start alacak. Skoda Motorsporları takımında Alan Kopecky & Dresler’in start alacağı Korsika Rallisi, 14 etapta toplam 318 km’den oluşuyor. Eurosport’dan canlı olarak yayınlanacak Korsika Rallisi’nin etapları tüm adaya yayıldığından, takımlar ve lojistik hizmetler açısından da zorlu geçmesi bekleniyor.

Skoda pilotu Jan Kopecky çok zorlu bir yarış olacağını belirterek “Tüm pilotlar çok tecrübeli ve üst sınıf. Korsika’da taktik sürüşler için zaman ve yer olmadığından bütün performansımızı son noktasına kadar sergilemeye çalışacağız. Korsika’Da her yarışta olduğu gibi hedefimiz zirve” dedi.

Korsika Rallisinde Skoda Motorsporlarından Kopecky & Dresler ve Andreas Mikkelsen dışında 5 farklı takımda Skoda Fabia Super 2000 ile start alacaklar.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı