Buradasınız
Home > Güncel > Klasikler İznik’te Buluştu

Klasikler İznik’te Buluştu

İhtiyar delikanlılar Bursa yollarının tozunu attı. En genci 40 en eskisi 60 yaşında olan birbirinden değerli 40 klasik otomobil 21-22 Nisan tarihlerinde Bursa-İznik güzergahında, toplam 300 km. boyunca  kıyasıya bir mücadele verdiler.

23 Nisan Klasik Otomobil Bahar Rallisi’nin heyecanlı yolculuğu 21 Nisan Cumartesi günü İstanbul’dan Hilton Garden Inn-Golden Horn İstanbul otelinden start alması ile başladı. Oradan Yalova’ya geçen klasikler ilk günün etabını Gemlik ve çevresinde koştular. İkinci gün tarihi İznik beldesinin ve İznik gölünün çevresinde koşulan etap sonunda rallinin de finishi Hampton by Hilton Bursa otelinde gerçekleşti.

Toplam 320 km. koşulan rallide, otomobille yıllarına göre belirlenen E, F, G kategorilerinin ekipleri kupayı kaldırırken, Genel Klasmanda ilk 3 sırayı alan ekipler ise şöyleydi.

Sinan Evman-Demet Evman-Karmann Ghia-1957

Levent Tenim-Seyhan Atay Porsche 928-1980

Serkan Sorguç-Aylin Gökşin- BMW 2002-1973

23 Nisan günü Klasik Otomobil Kulübü’nün üyeleri Bursa Hasanağa ilköğretim okuluna kulüp tarafından bağışlanan ve çocuklar tarafından boyanan Anadol A1 otomobilini görmeye gittiler. Hasanpaşa İlkokul’u öğrenceleri 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde klasikçilere bir de folklor gösterisi sundular.

Eşzamanlı olarak Rahmi Koç Müzesinde yapılan ve Klasik Otomobil Kulübü’nün destekleri ile gerçekleşen VOSVOS boyama etkinliğini akşam üzeri ziyaret eden Klasik Otomobil Kulübü’nün üyeleri,  çok keyifli zaman geçirdiklerini ifade ettiler. Kulüp üyelerinden Dr. Hasan İnsel yarışla ilgili şu açıklamayı yaptı; “Hem ralli koşup, hem de çocuklarla çok güzel bir gün geçirdik, geleceğin büyükleri olan çocuklar kulübün hazırladığı Otomobil Tarihi broşürünü okuyarak da klasik otomobillerin geçmişte oynadıkları rolün ne kadar önemli olduğunu bilecek ve misyonumuz olan bu otomobilleri yaşatmak için bizden sonra bayrağı onlar devralacaklardır.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı