Buradasınız
Home > Güncel > Klasikler Bodrum’da Yarıştı

Klasikler Bodrum’da Yarıştı

Klasik Otomobil Kulübü’nün düzenlediği, “14. Tarihi Batı Anadolu Bodrum Klasik Otomobil Rallisi” 2 gün boyunca süren toplam 600km.’lik  zorlu 12 Etabın sonunda başarı ile sonuçlandı.

İlk gün

Yarışmacılar rallinin ilk gününde Bodrum, Güvercinlik, Koru, Avşar, Ovakışlacık, Gürçamlar, Akbük, Didim ve Apollon Tapınağı’nı görme fırsatı buldu.

2. Gün:

Dağ yollarında Mumcular, Bayır Mahallesi, Kultak, Ören, Akyak’ya etaplarını yaptı.

Birbirinden değerli 34 otomobilin katıldığı ve son  derece çekişmeli geçen rallinin Genel Klasman Kupasını bir kez daha 1957 Model Efsane Kharman Giha ile katılan Sinan Evman-Seyhan Atay ikilisi kazandı. Aynı zamanda Türkiye Şampiyonasının da 2. Ayağı olan bu rallide ikinciliği , Oyak Renault Genel Müdürü Ali Tarık Tunalıoğlu-Altan Murat Taşdelen alırken, üçüncülüğü  ise Sinan Dündar-Orhan Arsel ekibi aldı.

Büyük merakla beklenen ralli ruhu Kupası Anthony Wilson- Ayhan Üzeyir ikilisi alırken, Her şeye Rağmen Kupası, otomobilleri pek çok kez arıza yapmasına rağmen ralliyi bırakmayan Ali Kılıç-Gülden Kılıç’ın oldu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı