Buradasınız
Home > Güncel > Klasik otomobiller seramik sanatına ilham kaynağı oldu

Klasik otomobiller seramik sanatına ilham kaynağı oldu

bien seramik

CARMEDYA.COM –  Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Öğretim Görevlisi Levent Vardal’ın Bien Seramik’in desteğiyle hazırladığı “Sırlar ve Otomobiller” sergisi açıldı.

Klasik otomobiller seramik sanatına ilham kaynağı oldu

Sanatçı Vardal’ın yaklaşık 1 yılda hazırladığı, farklı ebatlardaki eserleri 7 Aralık Perşembe günü Nişantaşı’ndaki Galeri Abay’da sanatseverlerle buluştu.

bien seramik

Seramiğin eğitimini verdiği bir branş olduğunu dile getiren Seramik Sanatçısı Levent Vardal, öğretim üyeliği yaparken bir yandan da sanatsal bir takım çalışmalar üretmek arzusuyla ve otomobillere olan aşırı tutkusuyla böyle bir sergi açmaya karar verdiğini söyledi. Vardal eserleriyle ilgili ‘’Biraz teknikleri farklılaştırarak resim dilini seramikle anlatıp böyle bir sürece
girdim. Otomobillerin kendi dünyasında bir dili ve sırı olduğunu bildiğim için her otomobili resmetmedim. Hiç üretilmemiş 20-25 modeli, çok üretilmiş kült olmuş eski modelleri, beğenilmemiş ve çok tutmamış bazı modelleri resmettim. Sıraltı tekniği kullandım ve seramik bisküvi karolar üzerine sıratlı boyaları şeffaf sırlarla birlikte bir teknik aşamadan geçirdim. Bu süreçte Bien seramik bana bu malzemeleri temin etti. Sayesinde yapım aşamasında malzeme bana çok büyük kolaylık sağladı‘’ şeklinde konuştu.

Çoğunluğu klasik otomobillerin sır tekniğiyle seramikler üzerine tasvir edildiği sergi, 17 aralık pazar gününe kadar ziyaret edilebilir.

 

Kübra Yeşilkaya
2014 yılında lisede, Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümünü bitirmişdir. 2016 yılında SAÜ MYO Üniversitesinden, Habercilik ve Gazetecilik den mezun olmuştur. Ayrıca AÖF – Medya ve İletişim bölümünde eğitimine devam etmektedir. 2014 den 2016 yılları sonuna kadar Kampüshaber gazetesinde Grafikerlik ve muhabirlik, aynı zamanda Hürriyet aile sitesinde editör yardımcılığı yapmıştır. Kısa bir süre M&T Reklam şirketinde grafik tasarımcı olarak yer almıştır. 2017 yılında Anadolu Yaşam Sağlık Tesislerinde Sosyal Medya Uzman yardımcılığı ve grafikerlik yapan Kübra Yeşilkaya, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup da yeni görevine devam etmektedir.

    Benzer yazılar

    Yukarı