Buradasınız
Home > Güncel > Klasik Otomobiller Çocuklarla Buluşuyor

Klasik Otomobiller Çocuklarla Buluşuyor

Türkiye’nin ilk Klasik Otomobil Sivil Toplum kuruluşu olan Klasik Otomobil Kulübü, 23 Nisan Bahar Rallisi’ni çocuklar ile birlikte koşuyor. Klasik otomobil dünyasında senenin ilk rallisi olarak ayrı bir öneme sahip “23 Nisan Bahar Rallisi”, antika otomobil hayranlarını Bursa’da yeni bir maceraya davet ediyor.

Medya Sponsorluğunu Sabah Gazetesi ve Ahaber’in yaptığı “23 Nisan Klasik Otomobil Bahar Ralli”sinde yarışmacılar bu sene Bursa-İznik’te olacak. Halka, klasik otomobil sevgisini aşılayabilmek ve bu kültürel mirası yeni nesillerle paylaşabilmek için her sene Türkiye’nin farklı yerlerinde yapılan bu rallilerden ilki İznik yöremizde koşulacak. Her adımında farklı bir tarih sahnesi ile karşılaşılan İznik, bu kez tarihi otomobillere tanıklık edecek.

Birbirinden değerli onlarca klasik otomobil, 21 Nisan Cumartesi günü İstanbul Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn’dan  START alacak, aynı gün Yalova üzerinden Mudanya etapları koşulacak. İlk günün FINISH’i Hampton by Hilton Bursa. 22 Nisan Pazar Hampton by Hilton Bursa’dan alınan Startın ardından Çinileri kadar tarihi dokusu ile de ünlü yöremiz İznik etabı koşulacak. Bu rallide katılımcılar için farklı bir etap da kurgulandı, onları zorlayacak “REHAU” etabında ise klasikler bütün maharetlerini göstermek zorunda kalacak. Aynı gece Hilton Bursa Convention Center & Spa’da yapılacak ödül töreninde kupalar sahiplerini bulacak.

23 Nisan sabahı ise klasikler başka bir amaç için yola çıkıyor. Klasik Otomobil Kulübü’nün sponsorluğunda, Türk Otomobil Tarihinde büyük bir önem taşıyan Klasik Otomobil Kulübü’nün  üyesi Cengiz Artam tarafında kulübe bağışlanan 1975 Model Anadol, bu sefer çocukların tuvali oluyor. Osmangazi Rotary Kulübü’nün Klasik Otomobil Kulübü ile bir araya getirdiği Bursa’da Hasanağa İlköğretim Okulu’nun pırıl pırıl çocuklarının fırçalarında yeniden hayat bulacak bu otomobili görmeye ve Kahve Dünyası’nın hazırladığı birbirinden lezzetli çikolataları çocuklarla paylaşmaya gidecek olan klasikler, geleceğin sanatçılarının yarattığı eserin açılışına katılacaklar.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    One thought on “Klasik Otomobiller Çocuklarla Buluşuyor

    1. bugun verdik startı harika bi görüntü harika bi duygu bu arada son aracın startınıda vermek bana nasip oldu gayet güzel bir duyguydu

    Comments are closed.

    Yukarı