Buradasınız
Home > Güncel > KIA’ya Tasarım Ödülü

KIA’ya Tasarım Ödülü

2011 yılı iF Tasarım Ödüllerinde Kia Motors, hem SUV modeli Sportage, hem de D segment modeli Magentis ile ödül sahibi oldu. Tasarım kalitesinin yanı sıra işçilik, yenilik ve çevreye duyarlılık gibi bazı ölçütleri de dikkate alan iF ürün tasarım ödülünün uluslararası uzmanlardan oluşan jürisi, Kia’nın her iki modelini de bu ödüle layık gördü.

1953 yılından beri her sene verilen iF ürün tasarım ödülü, dünyanın tasarımda üstün başarı için verilen en önemli ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. 2011 iF ödülü için 43 ülkeden 16 ayrı kategoride 2,756 farklı ürün yarıştı. Otomobil, gemi, tren ve hava araçlarını kapsayan ‘Ulaşım Aracı Tasarımı’ dalındaki ödülü, Kia Sportage ve Magentis kazandı.

Kia Motors Başkan Yardımcısı Tae-Hyun Oh, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kazandığımız bu prestijli ödül, doğru yolda ilerlediğimizin en önemli kanıtı. 2000’li yılların ortalarından itibaren  tasarım, önceliklerimizin başında geliyor. Biz, ürettiğimiz otomobillerin sıradanlıktan uzak hayat tarzını benimseyen insanların ilgisini çekmesini istiyoruz ve tasarım, ilk etapta bunu yapabilmenin tek yolu. Kia Motors’un vizyonu çok açık; tasarımlarımızla müşterilerimizin kalplerinde yer edinmek ve bu yolla onlarla iletişime geçmek. Kia Motors Tasarım Ekibi Başkanı Peter Schreyer önderliğinde ürettiğimiz yeni jenerasyon modellerimiz, kalite, performans, güvenlik ve çevreye duyarlılık konularında dünya standartlarını aşarken, son derece çekici ve ilk görüşte Kia sahibi olma isteği uyandıran bir tasarım çizgisinden de ödün vermiyor.” diye konuştu.

Kia’nın SUV modeli Sportage ülkemizde, 2010 yılı Ağustos ayında, yenilenen yüzüyle satışa sunuldu.

Markanın iF Tasarım ödülü kazanan diğer modeli Magentis ise, 2011 yılının son çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak. Geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleştirilen İstanbul Autoshow Fuarı’nda Türk tüketicisiyle buluşan Magentis modeli ile Kia, D segmentinde  önemli bir yer edinmeyi planlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı