Buradasınız
Home > Güncel > KIA’ya Dört Adet Red Dot Tasarım Ödülü

KIA’ya Dört Adet Red Dot Tasarım Ödülü

Kia, 2013 Red Dot ödüllerinde, dört farklı tasarım ödülünün sahibi oldu. Yeni Kia pro_cee’d  ürün tasarımı kategorisinde “ En iyinin iyisi” ödülünü alırken, cee’d, cee’d Sportswagon ve Carens modelleri de ödül almaya hak kazandı.

Kia pro_cee’d böylece, daha satışa sunulmadan iF Tasarım ödülü ve Red Dot “En iyinin iyisi” ödülünü alarak ulaşılması zor bir başarıya imza atmış oldu. 2013 yılında alınan 4 Red Dot ödülü ile Kia, 2009 yılından beri aldığı Red Dot ödülllerinin sayısını ona çıkarmış oldu. Kia, bu prestijli ödülü daha önce de Soul, Venga, Sportage, Optima, Rio ve Picanto modelleriyle almıştı.

Kia Motors Başkanı ve Tasarımın başındaki isim Peter Schreyer, “Tüm cee’d ailesinin Red Dot ödülü alması bizi çok gururlandırdı. Özellikle pro_cee’d’in “En iyinin iyisi” ödülü bizim için çok anlamlı. Bu ödülü daha önce de Optima modelimiz ile almıştık, şimdi bir başka modelimizin jüriden en yüksek dereceleri almaya hak kazanması, tasarım anlamında doğru yolda olduğumuzu bize bir kez daha göstermiş oldu.” yorumunu yapıyor.

Almanya’da 1955 yılından beri her yıl verilen Red Dot Tasarım ödülleri, dünyanın tasarımda üstün başarı için verilen en önemli ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu yıl Red Dot uluslararası jürisi, 54 ülkeden 4,662 farklı ürünü mercek altına aldı. Jüri, ürünlerin kalitesini dokuz ana kriter üzerinden değerlendirdi: yenilik, işlevsellik, kalite, ergonomi, dayanıklılık, duygusal etki, ürün aksesuarları, kullanım kolaylığı ve çevreye duyarlılık.

Yeni Kia pro_cee’d, ülkemizde Avrupa ile eş zamanlı olarak Nisan ayında satışa sunulacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı