Buradasınız
Home > Güncel > KIA’dan Üç Yeni Model

KIA’dan Üç Yeni Model

Kia, 81. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda üç yeni modelinin prömiyerini yapıyor.  B segmentinin önemli oyuncusu Kia Rio, dünya prömiyerini Cenevre’de gerçekleştiriyor.  Yeni Kia Picanto, ilk kez Kore sınırlarının dışına çıkıyor.  Yeni Kia Optima Hibrid modeli ise ilk kez Avrupalı otomobilseverlerle buluşuyor.

Kia’nın dördüncü nesil Rio modeli, evrimi değil; devrimi sembolize eden bir araç.  Tüm dünyada beğeni toplamak üzere Avrupa inceliğini Kore zevkiyle birleştirip Latin yeteneğine de yer vererek tasarlanan Rio, belirgin ve ayırt edici bir karaktere sahip.

Yeni Rio, 85 g/km’den başlayan emisyon değerleri ve 100 km’de sadece 3.2 litrelik yakıt tüketimi ile düşük kullanım giderleri ve sınıfının lideri bir CO2 emisyon seviyesi sunuyor. Ayrıca Rio, Avrupa’da elektriksiz çalışan en temiz aracı olma iddiası taşıyor. Yeni Kia Picanto büyüyen bir küçük otomobil.  Bu araç görenlerde sağlamlık ve olgunluk hissi uyandıracak şekilde yeniden tasarlandı ve geliştirildi.  Önceki modele kıyasla daha uzun gövdesi ve genişletilmiş dingil mesafesi ile yeni Picanto, ilk kez 5 ve 3 kapılı gövde seçenekleriyle sunuluyor. Model, şehir içi araçlarının oluşturduğu A segmentinin en iddialı araçlarından biri olmayı hedefliyor.

Yeni Optima (Magentis) hibrid sedan modeli, Amerika’daki dünya prömiyerinin ardından şimdi de ilk kez Avrupalı müşterilerinin huzuruna çıkıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı