Buradasınız
Home > Güncel > KIA Yeni Sorento’yu Paris’te Tanıttı

KIA Yeni Sorento’yu Paris’te Tanıttı

CARMEDYA.COM – Yeni KIA Sorento’nun Avrupa tanıtımı, Paris Motor Show 2014 fuarında, markanın B segmenti modelleri Rio ve Venga’nın yenilenen versiyonlarıyla birlikte yapılıyor. Bu modellerin yanında standda markanın dizel-elektrik hafif hibrid teknolojisinin ilk kez uygulandığı Optima T-Hibrid konsept de yer alıyor.

Avrupalı müşteriler için yeni Sorento’da üç motor sunulacak: 2.4L benzinli direkt enjeksiyonlu (GDI) motor ve ayrıca 2.2L ve 2.0L hacmindeki iki turbo dizel motor seçeneği bulunuyor.

Yeni Sorento bu yılın sonlarında üretilmeye başlanacak ve Avrupa’da 2015’in ilk yarısında satışa sunulacak.

Geliştirilen Rio, Avrupa’da güçleri 70 PS ile 109 PS arasında değişen dört farklı motorla sunulacak ve ön tekerlekten çekişli olarak beş ya da altı vitesli düz ya da dört vitesli otomatik şanzımana sahip olacak.

Rio hatchback Avrupa için KIA’nın Kore’deki Sohari fabrikasında üretiliyor. Rio’nun Avrupa’da 2015’in ilk çeyreğinde pazara sunulması bekleniyor.

KIA, pazara sunulmasından beş yıl sonra Paris’te yenilenmiş bir Venga modeli de sunuyor. Markanın kompakt MPV’si güçleri 75 PS ile 128 PS arasında değişen 1.4L ve 1.6L benzinli ve dizel motorlarla sunulmaya devam edilecek ve bu motorlarla beş ya da altı vitesli düz ya da dört vitesli otomatik şanzımanlarla ön tekerleklere iletilecek.

Sadece KIA’nın Slovakya’daki Žilina fabrikasında üretilen yenilenen Venga’nın Avrupa’da 2015 yılının ilk çeyreğinde pazara sunulması bekleniyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı