Buradasınız
Home > Güncel > KIA Soul Türkiye’de

KIA Soul Türkiye’de

Amerika’da tasarlanan, Kore’de geliştirilen ve Avrupa’da son halini alan Kia Soul, ülkemizde 1,6 lt. 128 ps dizel motor, düz / otomatik vites seçeneği, X-Pect ve X-Tra olmak üzere iki farklı donanım paketi ile satışa sunuluyor. 128 ps güç üreten dizel motor, Kia’nın Almanya, Russelsheim’daki teknoloji merkezinde tasarlandı ve üretildi. Bu güçlü motor, 4000 dev/ dak’da maksimum 128 ps güç üretirken, 1900- 2750 dev / dak’da 260 Nm  tork üretiyor.

Kia Soul X-Pect 1,6 lt. dizel düz vites versiyonu 47,250 TL, X-Pect otomatik vites versiyonu 50,250 TL ve X-Tra otomatik vitesli versiyonu ise 56,500 TL’lik fiyat etiketiyle Türk tüketicisiyle buluşuyor

Tek kelimeyle ifade etmek gerekirse Kia Soul , “özgün” bir tasarıma sahip… Soul, köşeli hatlarıyla dikkat çekiyor. Önden bakıldığında Sotomobilin yüksek kaputu dayanıklılığı yansıtırken, 18” alaşım jantları aracın güçlü duruşunu ön plana çıkarıyor. Geniş farları ve krom ızgarası araca “samimi bir yüz” ifadesi katıyor ve siyah renkli etkileyici orta tamponu araca “sert” bir imaj kazandırıyor. Soul’un görsel bütünlüğünü desteklemek üzere A sütunlarında siyah kaplamalara yer veriliyor.

Araca kolayca girilip çıkılmasını sağlayan uzun kapılar ve yüksek koltukların yanı sıra, geriye doğru uzanan ön göğüs, üçlü gösterge paneli ve kalın kollara sahip direksiyon simidi öne çıkan tasarım öğeleri arasında sayılabilir. Soul, müziğe göre renk değiştiren ışıklı hoparlörler gibi sıradışı ve keyifli özellikleri ile farklılaşıyor.

1,610 mm’lik son derece yüksek bir tavan hattına ve 2,550 mm’lik bir dingil mesafesine sahip otomobil, 4,100 mm uzunluğu ile kullanıcılarına kendinden daha büyük boyutlara sahip otomobiller kadar, hatta pek çoğundan çok daha geniş bir kullanım alanı sunuyor.  Araç, aynı zamanda 340 lt’lik oldukça geniş bir bagaj kapasitesine de sahip.

Soul, Euro NCAP tarafından yapılan çarpışma testleri sonucunda 5 yıldız almaya hak kazandı.

Otomobilde çok sayıda güvenlik sistemi ve donanımı standart olarak sunuluyor. Soul ile birlikte standart olarak sunulan aktif güvenlik teknolojileri arasında EBD destekli ABS fren sistemi, ESP, ESS ( Ani fren uyarı sistemi ), BAS ( Fren destek sistemi ), aktif ön koltuk başlıkları, sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları olmak üzere 6 adet hava yastığı gibi farklı güvenlik donanımları mevcut.

Aaraca anahtarsız giriş imkanı sağlayan Akıllı Anahtar, kabin aynasının monitör olarak kullanıldığı geri dönüş kameralı ve ultrasonic sensörlü park destek sistemi, otomatik klima, 18” alaşım jantlar, bluetooth   handsfree telefon kiti, USB, AUX ve iPod bağlantıları, cruise kontrol, müziğe göre renk değiştiren ışıklı hoparlörler, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, sunroof, elektrokromik dikiz aynası da aracın diğer donanımları arasında yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı