Buradasınız
Home > Güncel > Kia satışlarını arttırdı

Kia satışlarını arttırdı

CARMEDYA.COM – Güney Koreli otomotiv devi Kia, Avrupa ve birçok ülkede daralan otomotiv pazarına rağmen büyümesine devam etti.

Kia, Kore ve tüm yurt dışı pazarlarda toplamda 2 milyon 812 bin 200 adetlik satış gerçekleştirdi ve küresel anlamda yüzde 2,4 büyüme kaydetti.

%2.4 büyüme

Türkiye’de bir Anadolu Grubu markası olan Çelik Motor bünyesinde faaliyet gösteren Kia globalde; binek, karavan ve hafif ticari araç segmentinde yüzde 2,4’lük büyüme kaydederek toplamda 2 milyon 812 bin 200 adetlik satış gerçekleştirdiğini duyurdu.

500 bin adetten fazla

Kia Motors Corporation tarafından yapılan açıklamada 2018 yılında en çok Sportage ve Rio modellerinin tercih edildiği; 500 bin adetten fazla Sportage, 355 bin 852 adet Rio satışı gerçekleştiği belirtildi. 2019 yılında da büyüme hikayesine devam etmek isteyen marka, yıl sonunda küresel piyasada toplam 2,92 milyon adet satış hedefliyor.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı