Buradasınız
Home > Güncel > Kia Magentis New York’ta Görücüye Çıktı

Kia Magentis New York’ta Görücüye Çıktı

Kia Magentis

Kia Magentis New York’ta Görücüye Çıktı. Kia’nın orta-üst segmentteki sedan modeli Magentis’in dünya lansmanı New York  Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirildi.

Kia Magentis New York’ta Görücüye Çıktı

Güney Koreli otomobil üreticisinin Frankfurt ve Kaliforniya’daki tasarım merkezlerinde şekillendirilen yeni nesil Magentis. Bir önceki modelden daha uzun, daha geniş ve daha alçak olarak tasarlanmış.  Kia’nın yeni tasarım anlayışının uygulandığı Magentis’te yüksek teknoloji, konfor, performans ve güvenlik konularında  markanın ulaştığı son nokta hedef olarak alınmış.

Yeni nesil Kia Magentis, Amerika’da 2.0 lt. , 2.4 lt. benzinli ve 2.4 lt. hibrid motor seçeneği ile satışa sunulurken Avrupa pazarında 1.7 lt. dizel ve 2.0 lt. benzinli motorlar ile pazara sunulacak. Sedan bir otomobilin de  sportif ve coupe benzeri bir tasarıma sahip olabileceğini kanıtlayan Magentis, Amerika’da bu yıl sonunda, Avrupa’da ise 2011 ilkbaharında pazardaki yerini alacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı