Buradasınız
Home > Güncel > Key Museum Bir Günlüğüne İstanbul’daydı

Key Museum Bir Günlüğüne İstanbul’daydı

CARMEDYA.COM – İzmir’de bulunan Türkiye’nin en büyük klasik otomobil müzesi Key Museum koleksiyonundan özel bir seçki, İstanbullular’la buluştu. Park Residences Cadde ev sahipliğindeki sergide, Key Museum koleksiyonundan efsane modeller klasik otomobilseverleri karşıladı.

Sergide şu klasikler yer aldı: 1931 Model Auburn 8-98 Boattail Speedster, 1937 Model Cord 812 SC Phaeton, 1951 Model Jaguar Mk V Drophead Coupé, 1956 Model Ford Thunderbird, 1957 Model Porsche 356-A, 1959 Model Mercedes-Benz 220 S, 1967 Model Austin Healey MK III BJ8.

Key Museum kurucusu ve E. Özgörkey Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Murat Özgörkey, İstanbul ziyaretinden çok memnun olduklarını belirterek, “Key Museum, İzmir’de açıldığı tarihten bu yana çok büyük bir ilgi görüyor. Koleksiyonumuzdan seçilen çok özel klasik otomobilleri İstanbul’a getirerek, henüz müzemizi ziyaret olanağı bulamayan İstanbullu dostlarımızın beğenisine sunduk. Otomobillerimiz İstanbul’da da büyük ilgi görüyor. İstanbul’daki klasik otomobil tutkunlarını önce buradaki sergimize, ardından da İzmir’deki müzemize bekliyoruz,” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı