Buradasınız
Home > Güncel > Kent Ulaşımına VW Çözümü: Milano Taxi

Kent Ulaşımına VW Çözümü: Milano Taxi

CARMEDYA – Kent Ulaşımına VW Çözümü: Milano Taxi. Volkswagen yeni konseptini Almanya’da gerçekleşen Hannover Ticaret Fuarı’nda tanıttı. İtalya’nın Milano kentindeki taksilerden esinlenilerek daha fonksiyonel taksiler üretme amacıyla tasarlanan konsept Milano Taxi adını taşıyor.

Kent Ulaşımına VW Çözümü: Milano Taxi

Milano taksilerinin geleneksel rengi olan yeşil ve siyah renklere sahip konsept otomobil, sıfır emisyon değerine sahip elektrikle çalışan taksilerin öncüsü sayılıyor.   113 HP gücünde bir motora sahip konsept elektrik enerjisini aracın altındaki 45 kilowat/saatlik depolama kapasitesine sahip lityum-iyon pilden alıyor. 1500 kg ağırlığındaki araç 119 km/s hıza çıkabiliyor ve bir depoyla 300 km yol gidebiliyor. Aracın lityum-iyon pilinin yüzde 80’i ise bir saatte tekrar şarj edilebiliyor.

3.73 metre uzunluğa, 1.66 metre genişliğe ve 1.60 metre yüksekliğe rağmen düşündüğünüzden daha dar bir iç mekana sahip araç iki kişi için konforlu yolculuk imkanı sunuyor. Milano Taxi’de yolcuların bagajları için son derece cömert bir yer bırakılıyor. Araçta ön yolcu koltuğunun yerini valizler için özel bir bölüm alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı