Buradasınız
Home > Güncel > Kemerburgaz’da Offroad Heyecanı

Kemerburgaz’da Offroad Heyecanı

İSOFF’un, Formula görüntüleri ile zorlu off-road parkurlarını harmanladığı yeni yarış konsepti İsoff Challenge’in ilk ayağı, 20 Mayıs Pazar günü Kemerburgaz Off-Road Parkurunda koşuldu. Sıralama turlarında belirlenen yerlerini alarak 15.00’de aynı anda start alan 15 araç, 20 tur boyunca alkışlarla desteklenen harika bir mücadele vererek damalı bayrağı ilk gören ekip olmak için yarıştı.

Start’ın ardından daha ilk metrelerde başlayan büyük rekabet, ilerleyen kilometrelerde amansız bir mücadeleye dönüştü. Cuma gününden bu yana sel halinde yağan yağmur nedeniyle, görevlilerin yürümekte bile zorluk çektikleri 2.5 km uzunluğundaki parkurda tam 20 tur süren bu çekişmeli off-road gösterisi, yağmura aldırmadan alana toplanan binlerce seyircinin tezahüratları ile renklendi. İsoff Challenge parkuru; dimdik tırmanış rampaları, su ve balçık geçişleri ile seyircilere, güzel ikili mücadelelerle renklenen harika bir off-road şöleni yaşattı.

Daha Formasyon turlarında aşırı balçık parkurda zorlanan araçlar debriyaj ve aks sorunları ile devre dışı kalmaya başlarken, Sıralama turları arka arkaya taklalarla başladı. Suzuki Grand Vitara ile yarışan Ali Doğaner ve Baybars Öztürk ekibi daha sıralama turunda yarışın ilk taklasını attı. Ekip bu şanssız başlangıca rağmen azmini yitirmeyerek yarışa asılıp birincilik kupasının sahibi oldu.

Suzuki Vitara ile yarışan Okan Sayın – Kaan Sayın yarışı ikinci tamamladılar. İSOFF yarışçılarından Okan Sayın bu yarışta sol koltuğu oğlu Kaan Sayın’a bırakıp co-pilot olarak yarıştı. Damalı bayrağı 3. göğüsleyen ekipse Range Rover ile yarışan Tarık Gökbay – Bülent Gültekin ekibi oldu.

Sadece 6 ekibin finiş bayrağını görebildiği bu zorlu yarışta, 4. Ali Çetin – Vecdi Topçu, 5. Serdar Uludağ – Ataer Ekener ve 6. Leyon Benzesin – Alpaslan Yüksel oldu.

2012 yılına yayılmış 3 ayaktan oluşan İsoff Challenge’ın Eylül ve Ekim ayında koşulacak ayakların ardından yılsonunda şampiyon belirlenecek.

Fotoğraf: Savaş Yılmaz

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı