Buradasınız
Home > Güncel > Kemal Merkit’i Kaybettik

Kemal Merkit’i Kaybettik

Ülkemizde üçüncü kez düzenlenen Transanatolia yarışının üçüncü gününde yaşanan kaza sonucunda, organizasyonun motosiklet dalında yarışan ve Dakar Rallisi’nde elde ettiği başarılarla Çöl Kaplanı ünvanını alan tecrübeli yarışçılarımızdan Kemal Merkit ile Hollandalı Wouter Vaarkamp hayatını kaybetti.

Antalya’daki başlayan yarışın, üçüncü günü olan 7 Eylül Cuma sabahı 6. özel etap Meke’de, Konya’nın Karapınar ilçesi yakınlarında saat 08:30 sıralarında, yarışma koşulurken, 22 numara ile yarışan Hollandalı motosiklet sürücüsü Wouter Vaarkamp; toz bulutu içinde ilerleyen 2 numaralı İtalyan motosiklet sürücüsü Mirco Miotto ile 7 numaralı Türk sürücü Kemal Merkit’e, büyük bir hızla arkadan çarptı.

Bu talihsiz sportif kaza neticesinde, Kemal Merkit ve Wouter Vaarkamp olay yerinde hayatını kaybeti. Hafif yaralanan Mirco Miotto’ya ise sağlık ekipleri gerekli tıbbi müdahaleyi yapmıştır.

Carmedya ailesi olarak, kazada hayatını kaybeden sporcular Kemal Merkit ve Wouter Vaarkamp’a Tanrı’dan rahmet, kederli aileler ve Türk spor kamuoyuna başsağlığı dileriz.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı