Buradasınız
Home > Güncel > Katar’da Stoner Rüzgarı

Katar’da Stoner Rüzgarı

Repsol Honda pilotu Casey Stoner,  2011 MotoGP şampiyonasının Katar’da yapılan ilk yarışında birinci oldu. Uzun süre Ducati adına yarıştıktan sonra bu yıl Repsol Honda’yla yarışan Avustralyalı pilot, Katar’daki tüm antrenmanlarda ve sıralamalarda en hızlı isim olmasının ardından yarıştan da galibiyetle çıktı.

Geçen senenin şampiyonu Jorge Lorenzo yarışın büyük bölümünü üçüncü sırada götürdükten sonra Dani Pedrosa’yı geçerek ikinci odu. Yarışa lider başlayan Dani Pedrosa, yarışın yarısında yavaşlayarak önce takım arkadaşı Stoner’a, ardından son bölümde Lorenzo’ya geçilerek üçüncü oldu.

Repsol Honda’nın hakimiyet kurduğu yarışı Andrea Dovizioso dördüncü olarak, yarışın büyük bölümünü Dovizioso’nun önünde götüren Marco Simoncelli beşinci bitirdi.

İlk bölümünde Valentino Rossi’nin arkasında yedinci sırada geçiren Ben Spies, şampiyon pilotu geçerek farkı kapattı ve Spies yarışı altıncı sırada bitirdi.

İlk bölümde altıncı sırada devam eden Rossi, Ben Spies’a karşı mücadele verdi. Spies’a geçen Rossi yarışı yedinci sırada bitirdi ve Ducati ile ilk yarışında iyi bir sonuç elde edemedi.

Carl Edwards’ın sekizinci olurken, Ducati’nin diğer pilotu Nicky Hayden dokuzuncu sırada bitirdi.

[table id=66 /]

Kaynak: MotosikletMedya

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı