Buradasınız
Home > Güncel > Katalunya’da Zafer Stoner’in

Katalunya’da Zafer Stoner’in

Moto GP’de sezonun beşinci yarışı İspanya Katalunya’da gerçekleşti. Nefes kesen bir mücadeleye sahne olan zorlu yarışta zafere ulaşan isim Repsol Honda sürücüsü Casey Stoner oldu. 125 cc’de kazanan İspanyol Nicolas Terol olurken, Moto2 kategorisinde Kenan Sofuoğlu, ikinci sıraya geçmek için yaptığı atak sonrasında kaza yapınca yarış dışı kaldı ve zafer Stefan Bradl’in oldu.

Moto GP’de izleyenler büyük bir çekişmeye tanık olurken, yarışa pol pozisyonda başlayan Marco Simoncelli ilk viraja gelmeden yerini Casey Stoner ve Jorge Lorenzo’ya kaptırdı. Yarışın devam eden turlarında Lorenzo öne geçmeyi başarsa da Stoner ilk sırayı geri almayı bildi. Yarışın sonuna kadar liderliğini sürdürmeyi başaran Stoner zafere ulaşan isim oldu. Günün en iyi performansını ise Ben Spies sergiledi ve geride başladığı yarış sonrasında Lorenzo’nun ardından üçüncü olmayı başardı.

Günün diğer yarışlarından ilk 125 cc kategorisiydi. Bu kategoride mücadele Nicolas Terol ve Johann Zarco arasında gerçekleşti. Yarış boyunca liderlik sürekli el değiştirdi ancak son iki tura girilirken Terol üstünlük sağlamayı başardı. Son virajda ise Zarco yaptığı atakla sürpriz bir şekilde yarışı kazandı ancak geçiş sırasında kurala uymadığı gerekçesiyle 20 saniye cezası aldı ve yarışı kazanan isim Terol olarak tescil edildi.

Kenan Sofuoğlu’nun yarıştığıMoto2’de ise adeta Stefan Bradl rüzgarı esti. Bu sezon ilk dört yarışta iki zafer elde eden Bradl, pol pozisyonda başladığı yarışı kazanmayı başardı. Temsilcimiz Sofuoğlu ise bu sezon kariyerinin en iyi performansını sergiledi ve 17. sırada başladığı yarışta üçüncü sıraya kadar yükseldi. Kenan Sofuoğlu ikinci sıradaki Julian Simon’u geçmeye çalışırken rakibine çarpınca iki sürücü de yarışa devam edemedi. Bu kaza sonrasında iyice rahatlayan Bradl damalı bayrağı ilk gören isim oldu.

[table id=86 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı