Buradasınız
Home > Güncel > Kasko Yaptırmak Artık Çok “Koalay”!

Kasko Yaptırmak Artık Çok “Koalay”!

Türk sigorta sektörüne kazandırdığı online broker hizmeti Koalay.com ile sigortacılığa yeni bir boyut kazandıran Telesure Yatırım Holding, dünyada başarısını kanıtlamış uygulamalarla sektöre iddialı bir giriş yaptı.

İstanbul Bostancı’da bulunan modern ofisini ziyaret ettiğimiz Koalay.com’da güler yüzü ve hoş sohbetiyle bizi ağırlayan Koalay.com Genel Müdürü Meltem Yiğit ile Türkiye ve dünyadaki sigorta sektörünü, otomobil kaskolarının son durumunu ve marka olarak hedeflerini konuştuk.

Sigorta sektöründe engin deneyime sahip güçlü bir ekip tarafından hayata geçirilen Koalay.com, kasko ve trafik sigortası satın almak isteyenlere internet üzerinden piyasadaki en iyi koşullara hızlı ve kolay bir şekilde 365 gün 7/24 ulaşabilme ve sigorta poliçesi yaptırabilme olanağı sağlıyor.

Dünyada en iyi sigorta tekliflerini sunmaya yönelik başarılı online hizmet uygulamaları ile tanınan ve 6 ülkede faaliyet gösteren sigorta grubu Telesure Yatırım Holding, Guernsey’de bulunan uluslar arası bir finans grubu olan Budget Holding’in bir parçası. Güney Afrika Kökenli olan Telesure Yatırım Holding tarafından yaratılan Koalay.com, Türkiye’de sigorta sektörünün derinleşmesi ve pazarın her açıdan büyümesi açısından önemli bir adım niteliği taşıyor.

Akıllı koala Cengiz maskotu ile sunulan Koalay.com, kasko ve trafik sigortası satın almak isteyenlere piyasayı tarayarak sadece üç dakika içerisinde en uygun kasko ve trafik sigortası tekliflerini sunuyor.

Piyasadaki en uygun sigorta teklifine kolay ve basit bir şekilde ulaşma imkanı sunan Koalay.com’a girenler, web sitesi üzerindeki 7 basit soruya kısa cevaplar vererek bütçelerine en uygun poliçe seçilebiliyor. Sistem, Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden alınan teklifleri değerlendirerek kullanıcılara en uygun seçeneği, açık ve kolay anlaşılır ürün bilgileriyle birlikte sunuyor.

Türkiye’deki yüksek internet penetrasyonunun yeni iş modellerine imkan sağladığını ve yabancı yatırımları ülkemize çektiğini belirten Koalay.com Genel Müdürü Meltem Yiğit, “Koalay.com, tam anlamıyla yeni nesil bir online sigorta broker’ı. Günümüzde artık herkes, ihtiyacı olan ürün ve hizmetlere internet üzerinden ulaşmayı tercih ediyor. Bunu da en hızlı, en pratik ve en eğlenceli biçimde yapabilmeyi, kişisel tercih ve bütçelerine en uygun koşullarla o hizmete ulaşabilmeyi istiyor. Biz Koalay.com ile kasko ve trafik sigortası için her an, her yerden, her cihazdan ulaşma olanağı bulunan ve piyasadaki tüm teklifler arasından o kişiye en uygun olanı satın almasını sağlayan pratik ve ekonomik hizmet sağlıyoruz. Üstelik tüm bu süreç sadece 3 dakikadan az bir zamanda tamamlanabiliyor. Sigorta sektöründe bu alanda güzel bir alan yakaladık ve piyasaya girdiğimiz andan itibaren beklentilerimizin üzerinde bir ilgi ile karşılaştık” dedi.

Telesure olarak bu hizmeti sunabilmek için son derece güçlü bir altyapı inşa ettiklerinin altını çizen Yiğit, sigorta gibi güvene dayalı bir alanda dünyanın çeşitli ülkelerinde farklı pazarlarda başarısını kanıtlamış bir sistemi uyguladıklarını belirterek, sektörel deneyimin ve yerel teknik bilginin de önemine dikkat çekti. Koalay.com ile tüketicilerin kasko ve trafik sigortası satın alma alışkanlıklarında değişiklik yaratacak yepyeni bir hizmet sunduklarını ifade eden Yiğit, “Türkiye’de internet kullanımı ve buna paralel olarak online hizmet ve ürün alışverişi hızlı bir büyüme sergiliyor. Koalay.com ile sektörde yeni, güçlü bir dağıtım kanalı alternatifi oluşturduğumuza inanıyoruz. Hizmetimizin sigorta pazarının büyümesine önemli bir katkıda bulunacağına güveniyoruz” dedi.

Daha fazla bilgiye  www.koalay.com sayfasından ulaşabilirsiniz…

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı