Buradasınız
Home > Güncel > Kartingde Şampiyon Yiğit Çetin

Kartingde Şampiyon Yiğit Çetin

2010 sezonunda karting branşındaki ilk uluslararası şampiyonluğuna imza atan Türkiye, 2011 sezonunda da şampiyon olarak kartingdeki başarılarına bir yenisini daha ekledi…

Yunanistan’ın Atina şehrindeki Kartodromo Pisti’nde 10-11 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen 2011 sezonunun dördüncü ve son yarışında Mini kategoride podyumun zirvesine çıkan Yiğit Çetin, şampiyon adayı olarak çıktığı yarış sonunda kazandığı puanlarla beraber, 2011 Güneydoğu Avrupa Karting Bölge Şampiyonası’nda Mini kategori şampiyonu oldu. Yiğit sezon boyunca koşulan 16 yarışın sekizinde damalı bayrağın altından ilk sırada geçerek mutlu sona ulaştı.

2010 sezonunda KF3 kategorisinde şampiyon olup bu branşta Türkiye’ye ilk uluslararası şampiyonluğu getiren Kaan Önder’in ardından 2011 sezonunda da Yiğit Çetin unvanı ülkemize getirmeyi başardı.

-Mini kategorisindeki şampiyonluğun Yiğit Çetin’le beraber en büyük adaylarından olan 11 yaşındaki milli sporcumuz Can Luca Ünsal da sezon boyunca koşulan 16 yarışta iki yarış birinciliği alarak kategorisini Çetin’in ardından ikinci olarak tamamladı.

Mini kategorisinde gelen şampiyonluğun yanında KF3 ve KF2 kategorilerinde de temsilcilerimiz sezonu ilk üç içerisinde tamamlamayı başardılar. KF3 kategorisinde yarışan Efe Şairoğlu, sezon boyunca aldığı üç yarış galibiyetiyle sezonu ikinci sırada tamamlarken, KF2’deki temsilcimiz Gün Taşdelen sezonu üçüncü olarak noktaladı.

Alınan bu sonuçlarla beraber geçen yıl da bu şampiyonada mücadele eden sporcularımız sezonu, geçtiğimiz yıllara kıyasla kafile olarak çok daha başarılı bir şekilde tamamladılar. Bu sezonu, Mini kategoride şampiyon olarak tamamlayan Yiğit Çetin, 2010 sezonunda kategorisini beşinci, KF3’te yarışan Efe Şairoğlu dördüncü olmuştu.

Otomobil sporları kariyerine Petrol Ofisi 25 Küçük Adam Projesi’yle başlayan genç sporcularımız her geçen yıl katıldıkları ulusal ve uluslararası yarışlarda başarı ve form grafiklerini sürekli yükseltiyorlar… Gelen son şampiyonluklarla beraber motor sporlarına erken yaşlarda başlamanın önemi bir kez daha gözler önüne serilirken, 25 Küçük Adam Projesi’nin faydaları da yıllar geçtikçe kendisini daha çok hissettiriyor…

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı