Buradasınız
Home > Güncel > Kaizen Ödülü CEVA Türkiye’nin

Kaizen Ödülü CEVA Türkiye’nin

CEVA

2008 yılından bu yana, sürekli iyileşmeyi öngören Kaizen uygulamalarıyla öne çıkan CEVA Türkiye, CEVA Küresel Kaizen Ödülleri’nde bu yıl da birinciliğe değer bulundu.

CEVA dünyasının 4 global bölgesinden en iyi Kaizen’lerinin katıldığı ‘Küresel Kaizen Ödülleri’ne CEVA Türkiye 3 farklı uygulamayla aday oldu ve her bir uygulama SEMEA bölgesinin en iyileri olarak seçildi.

Verimlilik, Kalite, Çevre, Çalışanların Memnuniyeti, İş Sağlığı ve İş Güvenliği gibi gelişime açık birçok konuyu  “Kaizen” sürdürülebilir iyileştirme felsefesiyle bir adım daha ileriye götürmeyi hedefleyen CEVA Türkiye, Ocak 2008’de başlattığı uygulama kapsamında bugüne kadar bir çok personeline eğitim verdi ve 600’ün üstünde başarılı Kaizen Aktivite Formu yayınlandı.

Tüm ülkelerden toplanan 400’ü finalist Kaizen adayları arasında yapılan değerlendirmede, SEMEA, Asya Pasifik, Amerika ve Kuzey Avrupa’dan oluşan 4 bölgenin en iyi 3 Kaizen’i tespit edildi. Türkiye’nin gönderdiği 3 Kaizen’in 3’ü de SEMEA’nın en iyileri olarak seçildi.

CEVA Lojistik Türkiye & Balkanlar Genel Müdürü Aslan Uzun, ‘ Sadece bu yıl 500’ü aşkın Kaizen uygulamamız oldu. Her biri bu ödülü kazanabilecek nitelikte uygulamalar olduğu için yarışmaya katılacak projeyi seçerken çok zorlandık. 2. kez dünya ödülünü kazanarak çalışmalarımızın sürdürülebilir olduğunuda göstermiş olduk. Bu güzel sonucun alınması nedeniyle başta bu konuda görev alan arkadaşlarımıza, yarışmada bizi temsil eden tüm ekiplerimize ve tüm CEVA Türkiye ailesine teşekkür ve tebriklerimi iletiyorum” dedi.

CEVA Grup Yöneticisi Hakan Çetin de yaptığı açıklamada, “Dünyanın 4 farklı bölgesiyle tekrar yarışmanın heyecanıyla katıldığımız 2010 CEVA Küresel Kaizen Ödülü’nde SEMEA’nın en iyi 3 Kaizen’in ülkemizden seçilmesi bizi daha yarışma sonuçlanmadan çok mutlu etti. Bundan sonraki heyecan CEVA dünyasındaki en iyi Kaizen’in hangisi olduğunun açıklanmasıydı. “CEVA Türkiye, 2. Kez kazandı’’ anonsunu duyunca ikinci kez aynı ödülü CEVA Türkiye’ye kazandırmanın büyük bir gururunu ve mutluluğunu yaşadık” diye konuştu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı