Buradasınız
Home > Güncel > Kadınlar Duster İle Çölde Yarışıyor

Kadınlar Duster İle Çölde Yarışıyor

Pusula ve harita kullanımına dayanan yüzde 100 kadınların katıldığı otomobil yarışı olan 21. Aïcha des Gazelles Rallisi 22 Mart 2011 tarihinde Fas çöllerinde start aldı.

Isabelle Charles’ın 2010 yılında Duster ile kazandığı zaferden sonra, yeni bir zafere ulaşmak için  bu yıl ilk kez Women@Renault sosyal paylaşım ağından 4 ekip Duster ile 2011 rallisine katılıyor.

Renault, Mart 2010’da Women@Renault planını ve ilgili sosyal paylaşım sitesini lanse ederek kadınların konumunu güçlendirme yolunu seçti.

2011 Aïcha des Gazelles Rallisine katılmaya gönüllü kadın adayların hepsi, Women@Renault üyeleri arasından belirlendi. Ralliye ilk kez katılmak için sözkonusu sosyal paylaşım ağı üyelerinden elliden fazla adaylık başvurusu alındı.

Yarışmacı 4 ekibi seçmek üzere Renault, adaylara ralli atmosferini yaşatmak amacıyla, sportif, teknik yarışmalar ve jüri önünde motivasyon görüşmelerinden oluşan bir sınava tabi tutarak, bir hafta sonu yapılan seçmelerde adayları gerçeğe en yakın koşullarda etti.

İki günlük bir staj kapsamında, seçilen 4 ikili, kumda sürüş teknikleri konusunda eğitim görüyor ve böylece Dacia Duster ile birlikte yarışmanın gerçek koşullarıyla yüz yüze gelmeden önce direnç ve adaptasyon kapasitelerini test etme fırsatına sahip oluyorlar.

Fransa, Belçika ve Fas’tan gelerek seçilen 8 katılımcının mesleki profilleri ve kariyerleri oldukça farklılık gösteriyor; çoğunluğu mühendislik ve pazarlama alanlarında çalışıyorlar. Aynı zamanda, seçme sürecinde, bu zorlu yarışmaya katılma amaçlarının gerçek dayanışma ruhu, azim ve kararlılık gibi Women@Renault planında yer alan ve Renault grubunun önem verdiği değerlere dayandığını da kanıtladılar.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı