Buradasınız
Home > Güncel > Kaan Fransa’da İlk 10’da

Kaan Fransa’da İlk 10’da

Borusan Otomotiv Motorsport desteği ile yarışan genç karting pilotu Kaan Önder hafta sonu Fransa’nın Essay pistinde CIK-FIA Karting Akademi’de Türkiye’yi temsil etti. 14 yaşındaki Milli Sporcu, Borusan Otomotiv Motorsport’un karting pilotu Önder, bu sene FIA tarafından 2.si düzenlenen CIK-FIA Karting Academy Trophy için Türkiye adına aday gösterilmiş ve 2010 Seekz şampiyonu olarak kabul edilmişti.

Cumartesi yapılan sıralama turlarında 21. sırada kendisine yer bulan Kaan Önder, mekanik problemler yaşadı. Ardından Pazar günü yapılacak final yarışları için çıkılan heat yarışlarında sorunları devam etmesine rağmen 51 pilot arasında 22. olarak finale çıkma hakkı elde etti. Pazar günü 22. sırada başladığı ilk final yarışını 11. sırada bitiren Kaan Önder, ikinci final yarışında ise 10. oldu ve toplamda 61 puan topladı.

Şampiyonaya kabul şartlarına uygun tek Türk pilot olan Kaan Önder, 13-15 yaş gurubu pilotların tek tip şasi ve motor ile yarıştığı bu  şampiyonada toplamda üç yarışın ikincisini böylelikle tamamlamış oldu.

Kaan Önder’in bir sonraki yarışı Rotax Avrupa Kupası kapsamında11 Eylül’de Fransa’da koşulacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı