Buradasınız
Home > Foto Galeri > Jeep Grand Cherokee’ye Hennessey ayarı

Jeep Grand Cherokee’ye Hennessey ayarı

CARMEDYA.COM – Jeep Grand Cherokee Trackhawk modeli arazide başarılı işler çıkaran bir araçtır. Onu canavara çevirmek mümkün mü? Bu sorunun cevabı evet.

Çılgın ekstra güç

Jeep Grand Cherokee bu güncelleme ile arazideki performansının yanı sıra gücüyle dikkat çekiyor. Kalbine 6.2 litrelik V8 motor yerleştirilmiş. Bu motor 707 hp güç ve 873 Nm tork değeri sunuyor. Modelin 0-100 hızlanma değeri ise 3.5 saniye. Hennessey tarafından bu motor işlenerek 1216 HP güç ve 1354 Nm tork değeri üreten bir hale getirilmiş. Model bu sayede 0-100 hızlanmasını 2.3 saniyede tamamlıyor. Modelin maksimum hızı ise 233 km/s.  Otomobilde yakıt olarak ise 109 oktan benzinin kullanıldığı biliniyor. Bu sayede otomobilin daha performanslı bir yapıya kavuşması hedeflenmiş. Fiyatlandırma konusunda bu paket 179 bin Dolar seviyesinden başlıyor. Modelden sadece 24 adet üretilecek.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı