Buradasınız
Home > Güncel > Jeep Compass Ekim’de Türkiye’de

Jeep Compass Ekim’de Türkiye’de

jeep compass

CARMEDYA.COMİstanbul Autoshow 2017’de tanıtılan Jeep Compass, Ekim 2017’den itibaren ülkemizde satışa sunulacak. Compass, trapez formlu orta konsolun üst bölümü donanım seviyesine göre değişkenlik gösteren 5, 7 veya 8,4 inç’lik dokunmatik ekrana ev sahipliği yapıyor. Bu bölümün altında iklimlendirme sistemine ait kumanda paneli ve hemen altında ise ayrı bir bölüm olarak vites konsolu yer alıyor. Vites kolu, Selec-Terrain kumanda paneli, elektrikli el freni, ‘start&stop’ (ESS) düğmesi, ses kontrol düğmesi ve mobil cihaz şarj ve bağlantı girişi orta konsolda toplanıyor.

 

Compass iki farklı, 4×4 sistemi kullanıyor. Sistemlerin ikisi de motor torkunun yüzde 100’ünü tek bir tekerleğe iletebiliyor: Gerek ‘Jeep Active Drive’, gerekse ‘Active Drive Low’ olmak üzere her iki dört tekerlekten çekiş sistemi de ‘Jeep Selec-Terrain’ ile donatılmış. 9 ileri otomatik şanzıman bütün dört tekerlekten çekişli Jeep Compass versiyonlarda standart olarak sunuluyor. 4×2 güç aktarma sistemiyle donatılan Jeep Compass versiyonları ise altı kademeli bir otomatik şanzımanla kombine ediliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı