Buradasınız
Home > Güncel > Japonya’da Zafer Ogier’in

Japonya’da Zafer Ogier’in

WRC / Sebastien Ogier / Citroen C4 WRC / Dünya Ralli Şampiyonası

Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) sezonun 10’uncu yarışı olan Japonya Rallisi’nde zafere ulaşmayı başaran isim Citroen’in 26 yaşındaki  pilotu Sebastian Ogier oldu.  Yarışın son gününe kadar Solberg rüzgarı ereken, ikinci sıradaki en hızlı isim Mikko Hirvonen’di. Bu sezon parlak bir çıkış yapan Ogier ise üçüncü sırada girdiği son günde şans yüzüne gülünce yarışı kazanmayı başardı.

İlk iki günü önde kapatan Solberg son gün aracının amortisörünün arızalanması üzerine zaman kaybetti. Günün diğer hızlı pilotu Hirvonen ise Solberg’in ardından aracında diferansiyel probleim yaşadı ve Ogier her iki pilotun da önüne arayı hızla kapatarak, 20. etapta geçmeyi başardı.

Citroen C4 WRC ile yarışan Ogier’in zaferi takımı için büyük önem taşırken, Fransız pilot ikinci sıradaki yerini pekiştirmiş oldu. Ogier’in ardından Solberg ikinci olurken, Latvala üçüncü, Sordo ise dördüncü sırada yarışı tamamladı.

Ogier’in takım arkadaşı ve genel klasman lideri Sebastien Loeb ise beşinci sırada bitirdiği yarıştan sonra da klasmandaki yerini korumayı başardı.

Citroen’in son altı yıldır şampiyonluklara adeta ambargo koyan pilotu Loeb, Japonya’da şampiyonluğunu ilan etmeyi başaramasa da, kalan son üç yarışta şampiyonluğuna kesin gözüyle bakılıyor.

Super 2000 kategorisi pilotlarından Jari Ketomaa dokuzuncu, Martin Prokop ise Ford Fiesta S2000 araçlarıyla 10. olarak, zorlu mücadeleden puan çıkarmayı başardı.

[table id=28 /]

[table id=29 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı