Buradasınız
Home > Güncel > Janner Rally’nin Galibi Kopecky

Janner Rally’nin Galibi Kopecky

Avusturya’nın Freistadt kentinde organize edilen ve Avrupa’nın en popüler kış yarışlarından biri olan, zorlu koşullar altında gerçekleştirilen Janner Rally, Skoda Motorsport’un kutlamasıyla son buldu. Avrupa Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışı olarak gerçekleştirilen ve zorlu koşullar altında koşulan yarışın galibi Skoda Motorsport takımından Jan Kopecky ve Pavel Dresler ikilisi oldu.

Jan Kopecky yarışın ardından: “Farklı hava şartlarını bir arada yaşadığımız, bir çok dramatik düelloya sahne olan çok zor bir yarış oldu. Çok iyi bir start aldık ve çok net bir galibiyet alacakmışız gibi görünürken lastik sorunu neredeyse umutlarımızı öldürmüştü. Ancak pes etmedik ve neredeyse imkansızı başararak rahat bir şekilde lider olan Bouffier’i yakaladık. Böyle zor ve önemli bir yarışı kazanmaktan dolayı çok büyük heyecan ve mutluluk duyuyorum. Bütün takım elemanlarına ortaya koydukları gayretten dolayı teşekkür ediyorum. Her şey mükemmel işledi!” şeklinde konuştu.

Yarışı 15. Etaba kadar adeta domine ederek lider durumda bulunan  Jan Kopecky – Pavel Dresler ikilisi, yaşadıkları lastik sorunuyla önemli zamanlar kaybetti ve bu kayıp zamanlar ikiliyi üçüncü sıraya kadar geriletti. Ancak ŠKODA pilotu Kopecký, kusursuz bir sürüş göstererek birinci sıradaki Bouffier’i yakalayarak 0,5 saniye farkla yarışı kazanmayı başardı.

18. Etap sonunda sıralamanın ilk üç basamağında iki Fabia Super 2000 yer aldı. İlk sırayı Kopecký alırken, podyumun 3. basamağını da bir diğer Skoda pilotu 10 kez Avusturya Şampiyonu olan Raimund Baumschlager aldı.

30.’su düzenlenen Janner Rally, bu yarışın tipik bir özelliği olarak çok farklı hava ve yol koşullarına sahne oldu. Kar, buz, yağmur, sis gibi sürekli değişen hava koşulları sebebiyle özellikle akşam etapları sürücüleri ve otomobilleri oldukça fazla zorladı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı