Buradasınız
Home > Güncel > Jaguar Yarışlara Geri Dönüyor!

Jaguar Yarışlara Geri Dönüyor!

CARMEDYA.COM – 2016 Ekim ayından itibaren Jaguar Racing, tamamen elektrikli ilk Jaguar yarış otomobili olan I-TYPE 1 ile FIA Formula E üçüncü sezonunda yarışacak. FIA Formula E, elektrikli otomobillerin katıldığı dünyanın ilk global tek kişilik otomobil şampiyonası olma özelliğine sahip.

Jaguar’ın mükemmel yarış genlerini taşıyan yeni neslinin habercisi I-TYPE 1 , 200 kw (270 bg) güç ile 0’dan 100 km’ye 2.9 sn’de çıkabiliyor ve saatte 225 km azami hıza erişebiliyor.  Formula E’nin zorlu şehir merkezi etaplarının üstesinden gelecek şekilde tasarlandı.

Jaguar Collections Centre’daki tanıtım etkinliğinde yeni Jaguar I-TYPE 1 için ekibin resmi sürücüsü Ho-Pin Tung tarafından markanın “Yenilik için Yarışma” ilkesini vurgulayan etkileyici bir tanıtım gerçekleştirildi. “Yenilik için Yarışma” ilkesi ile elektrikli otomobil algısını değiştirmeye, yeni elektrik teknolojisini geliştirmeye ve bu alanda yeni nesillere ilham vermeye odaklanıyor.

jaguar-yarislara-geri-donuyor-copy

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı