Buradasınız
Home > Güncel > Jaguar I-Pace eTROPHY testlerini tamamladı

Jaguar I-Pace eTROPHY testlerini tamamladı

CARMEDYA.COM – Jaguar I-Pace’in yarış pistlerindeki kardeşi I-Pace eTROPHY, -40 derecede gerçekleştirilen soğuk hava testlerinden başarıyla geçti.

Suudi Arabistan’da gerçekleştirilen ABB FIA Formula E yarışlarında gövde gösterisi yapan Jaguar I-Pace eTROPHY, Jaguar Land Rover’ın kutup dairesi sınırında yer alan İsveç / Arjeplog tesisinde ve Kars / Çıldır Gölü’nde gerçekleştirilen sürüşlerde zorlu soğuk hava testlerine tabi tutuldu. Dünyanın en kuzeyindeki şarj noktasında pillerini dolduran Jaguar’ın elektrikli yarış otomobili, zorlu koşullarda da üstün performans sergilemeyi başardı.

195 km/s maksimum hız

Panasonic Jaguar Racing’in Formula E pilotu Nelson Piquet Jr’ın direksiyonuna geçtiği Jaguar I-Pace eTROPHY, bölgedeki donmuş göller üzerinde hazırlanan parkurda limitlerine kadar kullanıldı. Modelin buz üzerindeki potansiyelini ortaya çıkarmak adına, çoğu otomobilin çalışma sıcaklığı olan -30 dereceden daha da soğuk hava koşullarında, trafiğe kapalı alanda yapılan sürüşlerde 195 km/s’lik son hızına ulaşmayı başardı. Buz üstünde dengeli ve güvenli bir sürüş deneyimi sağlayan Jaguar I-Pace eTROPHY, Borusan Otomotiv ekibi ve profesyonel BOM pilotları tarafından test edildi. Model, üstün güvenlik sistemleri sayesinde yoldan kopmadan stabil bir sürüş vadediyor.

90 dakikada şarj

Bataryasının en gelişmiş termal yönetim sisteminin etkinliğini kanıtlamak üzere seri üretim Jaguar I-PACE’ten sonra ilk kez buz üzerine çıkan Jaguar I-Pace eTROPHY,sıfırın altındaki koşullarda üstün performans, verimlilik ve dayanıklılık sunduğunu kanıtladı. Jaguar I-Pace’de olduğu gibi 90kWh Lityum iyon bataryalardan güç alan Jaguar I-Pace eTROPHY, Ice Academy’deki Terra 53 50kW DC hızlı şarj noktalarında 90 dakikada şarj edilebiliyor. Jaguar I-Pace, DC hızlı şarjı (100kw) kullanarak sadece 40 dakikada %0’dan %80 pil doluluğuna ulaşabiliyor.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı