Buradasınız
Home > Güncel > J.D. Power’dan Chrysler ve Fiat’a Büyük Şok

J.D. Power’dan Chrysler ve Fiat’a Büyük Şok

Dünyanın en saygın araştırma kuruluşlarından J.D. Power 2012 yılı itibariyle müşteri memnuniyeti sonuçlarını açıklarken, en büyük şoku Fiat bünyesinde Avrupa pazarına yeniden girmeye hazırlanan Chrysler ve son sırada yer alan Fiat yaşadı.

100 araç üzerinde yapılan inceleme sonucunda belirlenen sonuçlara göre son yılların en büyük düşüşünü yaşayan Chrysler, yaşanılan teknik problemler nedeniyle 9. sıradan 25. sıraya geriledi.

J.D. Power raporundan Lexus birinci sırada çıkarken, bu markayı Jaguar ve Porsche takip etti. Her iki marka da ikinciliği paylaşırken, Cadillac 4., Honda ise lüks sınıftaki markaların ardından beşinci sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Rapora göre Lexus’da her 100 araçta 74 probleme rastlanılırken, Chrysler’da bu oran her 100 araçta 116 problem olarak açıklandı.

Müşteri memnuniyetinde en büyük hüsranı ise Fiat yaşadı ve 100 araçta 151 teknik problem ile 34. ve son sırada yer aldı.

Fiat bünyesinde Chrysler dışındaki diğer markalardan Jeep 23., Dodge ise 29. sırada kendisine yer bulabildi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı